Z Sosnowca nad Zalew Sosina? Od soboty obowiązywać będzie wakacyjny rozkład jazdy komunikacji miejskiej. „Kilka zmian zasługuje na szczególną uwagę”

Wraz z końcem roku szkolnego w komunikacji miejskiej naszego regionu zaczną obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. Oznacza to jednak nie tylko zmianę godzin odjazdów autobusów czy tramwajów, ale również dodatkowe kursy do popularnych kąpielisk i ośrodków rekreacyjnych. Co się zatem zmienia?

Fot. FB/ ZTM Info
Od soboty obowiązywać będzie wakacyjny rozkład jazdy

Wakacyjne rozkłady jazdy będą obowiązywać od 24 czerwca do 3 września. – Elastycznie dostosowujemy komunikację miejską do zmieniających się potrzeb podróżnych. Na niektórych liniach tymczasowo zmniejszamy liczbę połączeń, na innych wręcz przeciwnie – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego. – W wakacje nasi pasażerowie będą chcieli dojeżdżać do miejsc, gdzie można zażyć kąpieli, zarówno tych wodnych, jak i słonecznych. Wspólnie z urzędami miast ułatwimy im to. Na niektórych liniach, dzięki finansowemu i organizacyjnemu wsparciu gmin GZM, wprowadzamy dodatkową ofertę, głównie w formie dodatkowych połączeń. Kilka zmian zasługuje na szczególną uwagę – zaznacza.

Będą dodatkowe połączenia

Jak przypominają w ZTM, stałymi połączeniami można dojechać w wiele miejsc o charakterze rekreacyjnym, na przykład do zbiorników Pogoria w Dąbrowie Górniczej, w pobliże których można dojechać liniami 84, 237, 637, 638, 640 czy 716, albo na Stawiki w Sosnowcu, gdzie prowadzi linia T-15. Poza regularnymi liniami umożliwiającymi dojazd do miejsc rekreacji, Zarząd Transportu Metropolitalnego – dzięki współpracy z gminami GZM – przygotował największe udogodnienia na sześciu liniach:

  • 98 – z Siemianowic i Rudy Śląskiej do Doliny Górnika w Chorzowie,
  • 164 i 264 – m.in. z Dąbrówki Wielkiej, Brzezin Śląskich, osiedli Powstańców i Wyzwolenia do Basenu Miejskiego MOSiR w Piekarach Śląskich,
  • 220 – z Sosnowca do Zalewu Sosina w Jaworznie,
  • 650 – z gliwickiego Centrum Przesiadkowego, m.in. przez osiedle Kopernika do Jeziora Czechowice w Gliwicach,
  • 659 – z zabrzańskiego Placu Dworcowego do Kąpieliska Maciejów w Zabrzu-Maciejowie.
Nowe Solarisy trafią do Sosnowca

Może Cię zainteresować:

Pierwsze elektryczne autobusy trafiły do zajezdni PKM Sosnowiec. Będzie ich w sumie osiem. Cały kontrakt na 27 pojazdów i infrastrukturę jest warty ponad 107 mln złotych

Autor: Grzegorz Lisiecki

03/06/2023

Nowa linia w Dąbrowie Górniczej ruszy na trasę 17 kwietnia

Może Cię zainteresować:

Nowa linia zostanie uruchomiona w Dąbrowie Górniczej. „Czekaliśmy, czekaliśmy, aż w końcu się doczekaliśmy”. Kiedy autobusy ruszą w trasę?

Autor: Redakcja

04/04/2023