Nowa linia zostanie uruchomiona w Dąbrowie Górniczej. „Czekaliśmy, czekaliśmy, aż w końcu się doczekaliśmy”. Kiedy autobusy ruszą w trasę?

W Dąbrowie Górniczej uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa. – Czekaliśmy, czekaliśmy, aż w końcu się doczekaliśmy. Otrzymaliśmy informację z PKM w Sosnowcu, że sytuacja kadrowa pozwala na uruchomienie nowej linii autobusowej 639 – poinformował Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Zarząd Transportu Metropolitalnego potwierdził już, że nowa linia ruszy na trasę w poniedziałek, 17 kwietnia. Linia 639 zastąpi linię 275, a – co istotne – liczba kursów wzrośnie z 18 do 28 dziennie. Autobusy nowej linii będą kursowały także w soboty i niedziele. – Przygotowany przez nas rozkład jazdy uwzględnia prośby mieszkańców osiedla Młodych Hutników i został dostosowany do systemu 4-brygadowego w hucie ArcelorMittal Poland – wyjaśnia Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

ZTM opublikował już rozkład jazdy linii 639. Autobusy będą kursować na trasie Ząbkowice osiedle Młodych Hutników – Tworzeń huta „Katowice”. To w sumie 15 przystanków. Z Ząbkowic pierwszy kurs rozpoczynać się będzie o godzinie 4.55 (także w soboty i niedziele), natomiast z przystanku Tworzeń huta „Katowice” – o 5.22. Na razie. Jak się bowiem okazuje, docelowo trasa zostanie wydłużona do Ujejsca.

Przypomnijmy, że firma Budimex SA, która – na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – przebudowuje dąbrowski odcinek DK1 do parametrów drogi ekspresowej, wkrótce zamknie skrzyżowania ulic Konstytucji, Ujejskiej i Zwycięstwa. – W tym miejscu powstanie rondo. Z tego powodu linia 639 będzie kursowała na trasie Osiedle Młodych Hutników – Tworzeń Huta Katowice. Po wybudowaniu ronda wydłużymy trasę linii 639 do Ujejsca – informuje prezydent Dąbrowy Górniczej.

Nowe hybrydowe Solarisy kursują na linii 808

Może Cię zainteresować:

Nowe, hybrydowe autobusy w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu. Kursują na linii 808. Wkrótce w zajezdni w Gołonogu pojawią się kolejne Solarisy

Autor: Redakcja

27/02/2023

Budowa S1 Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Trwa budowa S1 na odcinku Podwarpie – Dąbrowa Górnicza. Inwestycja jest już na półmetku. Kiedy koniec prac? Zobaczcie zdjęcia

Autor: Grzegorz Lisiecki

21/03/2023