Z Dąbrowy Górniczej do lotniska w Pyrzowicach? Trwa zbiórka podpisów pod petycją, która ma trafić do Zarządu Transportu Metropolitalnego

W Dąbrowie Górniczej trwa zbiórka podpisów pod petycją dotyczącą utworzenia autobusowego połączenia do Pyrzowic. Podpisy składać można jeszcze do 8 września.

Fot. FB/ ZTM Info
Z Dąbrowy Górniczej pojedzie autobus do Pyrzowic?

Petycja powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Aktywności Społecznej „Dąbrowiacy”. Akcja zbieranie podpisów rozpoczęła się jeszcze 26 sierpnia, podczas imprezy na Pogorii III, gdzie stowarzyszenie, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, prowadziło też akcję zbiórki krwi. – Przy okazji akcji uzbieraliśmy prawie 400 podpisów pod petycją do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o utworzenie linii autobusowej z Dąbrowy Górniczej na lotnisko w Pyrzowicach – poinformowało wówczas Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Dąbrowiacy”.

Zbiórka podpisów wciąż jest prowadzona. Aby wyrazić poparcie dla pomysłu utworzenia autobusowego połączenia z Dąbrowy Górniczej do Pyrzowic można złożyć podpis pod petycją w Centrum Aktywności Obywatelskiej, znajdującym się przy ulicy ul. Sienkiewicza 6a (pokój numer 9). Centrum otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16, a podpisy składać można jeszcze do piątku, 8 września. Petycja trafi do Zarządu Transportu Metropolitalnego – organizatora komunikacji publicznej w regionie

Przypomnijmy, że do lotniska w Pyrzowicach dojechać można autobusem nie tylko z Katowic czy Sosnowca, ale nawet z niewielkich Psar (linią M19). Wśród linii metropolitalnych, którymi można dojechać do Pyrzowic są M11 (z Siemianowic Śląskich), M14 (z Gliwic), M19 (z Sosnowca), M116 (z Piekar Śląskich). Z kolei z Katowic do lotniska dojechać można linią AP.

Dąbrowa Górnicza: zmiany w komunikacji od 1 czerwca

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: zmieniają się trasy siedmiu linii autobusowych. Dodatkowe kursy, nowe przystanki i „ikona Gołonoga”

Autor: Redakcja

31/05/2023

Trasa linii 716 ma być wydłużona

Może Cię zainteresować:

Nowa linia minibusowa w Dąbrowie Górniczej, zmiana trasy 716. A jeszcze w lipcu będą trzy kolejne wnioski do ZTM

Autor: Redakcja

04/07/2023