Nowa linia minibusowa w Dąbrowie Górniczej, zmiana trasy 716. A jeszcze w lipcu będą trzy kolejne wnioski do ZTM

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Dąbrowa Górnicza wystąpiła do Zarządu Transportu Metropolitalnego z wnioskiem o uruchomienie nowej linii minibusowej, a także o wydłużenie działającej linii autobusowej. Trzy kolejne wnioski do ZTM mają zostać przygotowane jeszcze w lipcu.

Fot. FB/ Marcin Bazylak - prezydent Dąbrowy Górniczej
Trasa linii 716 ma być wydłużona

Pierwszy z wniosków złożonych przez miasto do Zarządu Transportu Metropolitalnego dotyczy uruchomienia nowej linii mikrobusowej. Chodzi o linię 654, która będzie kursowała na trasie Dąbrowa Górnicza Wodociągi – Limanowskiego Osiedle – Dworzec PKP – Reden Centrum Administracyjne – Manhattan – Gołonóg Osiedle – Gołonóg Szkoła – Gołonóg Kościół na Wzgórzu – Gołonóg Kościelna – Gołonóg Zajezdnia – Tworzeń Cmentarz Komunalny. Nowa linia minibusowa ma zacząć funkcjonować od 1 sierpnia.

Drugi wniosek złożony do ZTM związany jest z wydłużeniem – również od 1 sierpnia – trasy linii 716 do przystanku Łęknice Pogoria III. W ten sposób mieszkańcy Łęknic nadal będą mieć bezpośrednie połączenie z ul. 11 Listopada i Alejami. Wydłużenie trasy ma obowiązywać w godzinach szczytu – to 28 kursów dziennie.

Jak poinformował Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, w lipcu miasto przygotuje jeszcze trzy wnioski do ZTM. Chodzi o skierowanie linii 645 na trasę Strzemieszyce Dworzec Północny – Strzemieszyce Stacyjna – Strzemieszyce Kościół – Strzemieszyce Ordona Przejazd Kolejowy – Strzemieszyce Cmentarz – Gołonóg Laski – Gołonóg Wiadukt S1 – Gołonóg Młodych – Gołonóg Podlesie – Gołonóg Kosmonautów – Gołonóg Aleja Piłsudskiego Szkoła – Gołonóg Dworzec PKP, a także o… – Wydłużenie od 1 września trasy linii 603 i 606 do przystanku Gołonóg Osiedla, zwiększenie od 1 września liczby kursów linii 656. Dzięki temu niemal przez cały dzień linia będzie kursowała co 40 minut – podkreśla prezydent miasta.

Dodajmy, że w związku z zamknięciem fragmentu ul. Ujejskiej, gdzie prowadzone będą prace drogowe, w środę, 5 lipca, w godzinach 08:50 -12:30 dojdzie do zmian w funkcjonowaniu linii 638. Jak informuje ZTM, wybrane kursy tej linii obsługiwane będą do przystanku Ząbkowice Osiedle Młodych Hutników.

Komunikacja Dąbrowa Górnicza

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: będą kolejne zmiany w komunikacji miejskiej? Ma powstać nowa linia minibusowa

Autor: Grzegorz Lisiecki

27/06/2023

Zmiany dotyczą między innymi linii 604

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: nowe linie autobusowe, nowe przystanki i korekty w rozkładzie jazdy. Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiada zmiany

Autor: Grzegorz Lisiecki

19/05/2023