Dąbrowa Górnicza: będą kolejne zmiany w komunikacji miejskiej? Ma powstać nowa linia minibusowa

Na początku czerwca w Dąbrowie Górniczej doszło do zmian w komunikacji miejskiej. Wygląda jednak na to, że to nie koniec. W najbliższych tygodniach spodziewać się można kolejnych zmian, a na dodatek uruchomienia linii minibusowej.

Fot. FB/ ZTM Dąbrowa Górnicza
Komunikacja Dąbrowa Górnicza

Przypomnijmy, że od 1 czerwca skorygowane zostały rozkłady jazdy linii 27, 237, 269, 604, 637, 644, 656 oraz 716. Uruchomiono linie 640 i 645. 640 – jeździ od przystanku Tucznawa Remiza do przystanku Dąbrowa Górnicza Dworzec PKP, a 645 – trasą: Tworzeń Huta Katowice – Osiedle Kasprzaka – Gołonóg Dworzec PKP – Aleja Zagłębia Dąbrowskiego – Reden Centrum Administracyjne – Reden Aleja Majakowskiego. Zawieszona została za to linia 140. Działają też nowe przystanki: Gołonóg Młodych 01 i 02, Gołonóg Podlesie 01 i 02, Gołonóg Tysiąclecia 01, Łęknice Pogoria III 03, Dąbrowa Górnicza Dworzec PKP 03.

To jednak nie koniec. – Zdecydowaliśmy, że złożymy wniosek o uruchomienie dodatkowych kursów na linii 656. Dzięki temu od 1 września niemal przez cały dzień linia będzie kursowała co 40 min. – zapowiedział w mediach społecznościowych Marcyn Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. – W godzinach szczytu chcemy wydłużyć trasę linii 716 do osiedla Łęknice. Dzięki temu zapewnimy dojazd nad Pogorię III z obu jej stron. Dodatkowo mieszkańcy Łęknic nadal będą mieć bezpośrednie połączenie z ul. 11 Listopada i Alejami.

Jak dodał, sprawdzane jest możliwość wydłużenia trasy linii 603 i 606 do przystanku Gołonóg Osiedle. – Od 1 sierpnia chcemy uruchomić linię minibusową 654, która będzie kursowała na trasie Limanowskiego Osiedle – Dworzec PKP – Reden Centrum Administracyjne – Manhattan – Gołonóg Osiedle – Gołonóg Szkoła – Gołonóg Kościół na Wzgórzu – Gołonóg Kościelna – Gołonóg Zajezdnia – Tworzeń Cmentarz Komunalny – dodał prezydent Bazylak.

Zmiany dotyczą między innymi linii 604

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: nowe linie autobusowe, nowe przystanki i korekty w rozkładzie jazdy. Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiada zmiany

Autor: Grzegorz Lisiecki

19/05/2023

W Dąbrowie Górniczej doszło do zmian w autobusowym rozkładzie jazdy

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: zmiany w autobusowym rozkładzie jazdy. Wydłużona trasa, dodatkowe kursy, nowe przystanki

Autor: Redakcja

09/05/2023