Dąbrowa Górnicza: zmiany w autobusowym rozkładzie jazdy. Wydłużona trasa, dodatkowe kursy, nowe przystanki

W poniedziałek, 8 maja, nastąpiły zmiany w rozkładzie jazdy dwóch autobusowych linii. Trasa linii 25 została wydłużona do Dąbrowy Górniczej, natomiast na wniosek mieszkańców Łośnia doszło do korekty trasy linii 612. Są też nowe kursy na linii 716.

Autobusy linii 25 kursowały z Będzina do Grodźca i Wojkowic, ale ich trasa – w godzinach szczytu – została wydłużona do Dąbrowy Górniczej. – Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski zwrócił się do nas z prośbą, by wybrane kursy linii 25 – przez Warpie i Mydlice – skierować pod dąbrowski dworzec. Zgodziliśmy się. To będzie 20 kursów w dni robocze – po 10 w każdą stronę – wyjaśnia Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Do zmian doszło także na linii 612. Do korekty doszło na wniosek mieszkańców Łośnia i od poniedziałku na trasie obsługiwane są nowe przystanki – „Łosień Gołonoska Skrzyżowanie” i „Łosień Koksownicza”. Ta zmiana jest bardzo ważna dla mieszkańców ulicy Gołonoskiej, którzy teraz mają bezpośrednie połączenie nie tylko z centrum Dąbrowy Górniczej, ale także z Będzinem i Sosnowcem, a zwłaszcza ze szpitalem św. Barbary.

Na stronie ZTM są już nowe rozkłady jazdy linii 25 i linii 612.

To jednak nie koniec zmian w rozkładzie jazdy. Również w poniedziałek uruchomione zostały bowiem dodatkowe kursy poranne linii 716 – o godz. 7.10 z przystanku „Pogoria III Plaża” i o godz. 6.48 z przystanku „Reden Aleja Majakowskiego”. Dodajmy, że od 1 czerwca wszystkie kursy linii 716 zostaną wydłużone do przystanku „Gołonóg Dworzec PKP”.

Nowe hybrydowe Solarisy kursują na linii 808

Może Cię zainteresować:

Nowe, hybrydowe autobusy w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu. Kursują na linii 808. Wkrótce w zajezdni w Gołonogu pojawią się kolejne Solarisy

Autor: Redakcja

27/02/2023