Wypadek na przejściu dla pieszych w Wojkowicach. Nie żyje 68-letni mężczyzna. „Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów”

Policjanci z Będzina wyjaśniają okoliczność wypadku na przejściu dla pieszych w Wojkowicach, w którym zginął 68-letni mężczyzna. – Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie obowiązujących przepisów, aby uniknąć tak tragicznych zdarzeń w przyszłości – podkreślają policjanci.

Zdj. ilustracyjne (Pixabay)
Policja

Do wypadku w Wojkowicach doszło w sobotę, 30 marca, o godzinie 8.30.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 62-letni kierujący pojazdem skoda jechał ulicą Sobieskiego w kierunku Piekar Śląskich – informuje będzińska komenda. – W pewnym momencie za rondem w okolicach centrum przesiadkowego na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący samochodem potrącił prawidłowo przechodzącego przez pasy 68-letniego mężczyznę. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego przewiozła pieszego w stanie ciężkim do szpitala.

Mężczyzna kierujący skodą był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a także dowód rejestracyjny. Tymczasem po kilku godzinach okazało się, że pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej, 68-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów. Nadmierna prędkość, brak rozwagi ze strony kierujących często prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń – zaznaczają policjanci.

Wlamanie dabrowa gornicza 1

Może Cię zainteresować:

Włamanie w Dąbrowie Górniczej. Policja zatrzymała sprawców. Ukradli sejf z pieniędzmi i spektrometr o łącznej wartości prawie 200 tys. zł

Autor: Redakcja

29/03/2024

Policjanci zatrzymali włamywaczy

Może Cię zainteresować:

Włamali się do hali produkcyjnej i ukradli narzędzia. Podczas kontroli policjanci znaleźli jednak nie tylko skradziony sprzęt

Autor: Redakcja

25/03/2024

Policja zabezpieczyła środki odurzające

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. Policjanci znaleźli spore ilości środków odurzających w jednym z mieszkań na Pogoni. Zarzuty dla 27-latka

Autor: Redakcja

20/03/2024