Włamali się do hali produkcyjnej i ukradli narzędzia. Podczas kontroli policjanci znaleźli jednak nie tylko skradziony sprzęt

Dwaj włamywacze, którzy ukradli urządzenia elektroniczne w jednej z hal produkcyjnych znajdującej się na terenie Wojkowic Kościelnych, zostali zatrzymani przez policjantów z Będzina. W ten sposób odzyskano sprzęt wart 10 tysięcy złotych. Jeden z zatrzymanych mężczyzn prowadził samochód mając sądowy zakaz, miał też przy sobie narkotyki!

Zgłoszenie w sprawie włamania do jednej z hal produkcyjnych w Wojkowicach Kościelnych przyjął dyżurny z komisariatu w Siewierzu. Jak się okazało, włamywacze dostali się do hali wyłamując wcześniej drzwi w kotłowni.

– W sprawę od razu zaangażowali się będzińscy kryminalni. W trakcie sprawdzania pobliskiego terenu, uwagę stróżów prawa zwrócił samochód, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Mundurowi zatrzymali do kontroli mitsubishi w okolicy ulicy Dąbrowskiej – informują policjanci.

Jak się okazało podczas legitymowania, 34-letni kierowca posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Co więcej, miał przy sobie amfetaminę. Podczas kontroli policjanci znaleźli elektroniczne urządzenia sterujące, które pochodziły ze zgłaszanej kradzieży.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymali i po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty. Na poczet przyszłych kar i grzywien od jednego z mężczyzn zabezpieczono gotówkę. Włamywacze byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa i teraz będą odpowiadali w warunkach recydywy.

Kosciół Niepokalanego Poczęcia NMP w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: w mieszkaniu księdza zmarł młody mężczyzna. „Kuria Diecezjalna w pełni współpracuje z organami procesowymi”

Autor: Redakcja

21/03/2024

Policja zabezpieczyła środki odurzające

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. Policjanci znaleźli spore ilości środków odurzających w jednym z mieszkań na Pogoni. Zarzuty dla 27-latka

Autor: Redakcja

20/03/2024

Bedzinscy policjanci zatrzymali dwoch mezczyzn

Może Cię zainteresować:

Dwaj sosnowiczanie pobili 26-latka z Zawiercia. W Będzinie. Obaj usłyszeli już zarzuty

Autor: Redakcja

29/02/2024