Włamanie w Dąbrowie Górniczej. Policja zatrzymała sprawców. Ukradli sejf z pieniędzmi i spektrometr o łącznej wartości prawie 200 tys. zł

Dąbrowscy kryminalni zatrzymali dwóch włamywaczy, którzy w siedzibie jednej z firm na terenie miasta ukradli sejf oraz wartościowy sprzęt. Mundurowym udało się odzyskać część skradzionego mienia.

Ukradli sejf i spektrometr

Na początku tygodnia policjanci z Dąbrowy Górniczej otrzymali informację, że do siedziby jednej z firm najprawdopodobniej ktoś się włamał. Sprawą zajęli się kryminalni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu oraz wywiadowcy z prewencji.

Jak ustalono, dwóch mężczyzn wtargnęło do firmy i skradli sejf, w którym znajdowało się 40 tys. zł, a także spektrometr o wartości 150 tys. zł. Po włamaniu ukryli się w lesie, gdzie pokonali zabezpieczenia i włamali się do sejfu, zabierając znajdujące się w środku pieniądze.

Część mienia udało się odzyskać

Policjanci szybko ustalili, że włamania mogło dokonać dwóch mężczyzn w wieku 35 i 36 lat. W czwartek 28 marca obaj zostali zatrzymani. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty. Policjanci odzyskali wartościowy sprzęt oraz część skradzionych pieniędzy. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja kontrole

Może Cię zainteresować:

"Bezpieczny Weekend - Wielkanoc" - od dziś do wtorku więcej patroli policji

Autor: Jacek Skorek

29/03/2024

Zlodzieje kaloryfery katowice 01

Może Cię zainteresować:

Kradli kaloryfery i sklepowym wózkiem wieźli do skupu złomu. Takie rzeczy w Katowicach!

Autor: Katarzyna Pachelska

29/03/2024

Policjanci zatrzymali włamywaczy

Może Cię zainteresować:

Włamali się do hali produkcyjnej i ukradli narzędzia. Podczas kontroli policjanci znaleźli jednak nie tylko skradziony sprzęt

Autor: Redakcja

25/03/2024