Wyłudzali pieniądze podając się za... lekarzy. Ofiarami byli nie tylko mieszkańcy Sosnowca. Oszuści usłyszeli już zarzuty

Sosnowieccy policjanci z komisariatu II zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy byli sprawcami serii wyłudzeń pieniędzy. Para mieszkańców Sosnowca podawała się za... lekarzy.

Zdj. ilustracyjne
Policja

Do mieszkania mieszkanki dzielnicy Pogoń przyszła kobieta w średnim wieku, która podając się za lekarkę, nakłoniła ją do zakupu aparatury wspomagającej poprawę wzroku. Po zainkasowaniu pieniędzy, „lekarka” zniknęła, a kobieta nie otrzymała zamówionego sprzętu. Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, o całym zdarzeniu powiadomiła policjantów z komisariatu II w Sosnowcu – informują sosnowieccy policjanci.

Jak ustalili śledczy, oszustka dopuściła się również innych, podobnych przestępstw. Ofiarami byli nie tylko mieszkańcy Sosnowca, ale także jeden bielszczanin. Policjanci ustalili ponadto, że w niektórych sytuacjach podającej się za lekarkę kobiecie towarzyszył mężczyzna. Oszuści zostali zatrzymani. 46-letnia kobieta usłyszała dziewięć zarzutów za oszustwa oraz inne przestępstwa, między innymi za kradzież dokumentów. Z kolei jej 31-letniemu wspólnikowi postawiono trzy zarzuty, także za posiadanie środków odurzających.

Jak się okazało, zatrzymana para była już w przeszłości karana za podobne przestępstwa. Wobec kobiety sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zaproponował policjantom 1000 zł łapówki

Może Cię zainteresować:

Próbował wręczyć policjantom łapówkę, bo nie chciał trafić do izby wytrzeźwień. No i nie trafił. Za to noc spędził w areszcie

Autor: Redakcja

16/02/2023

Policjanci będzińskiej drogówki zatrzymali 34-latka

Może Cię zainteresować:

Prowadził samochód mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Złamał też trzy sądowe zakazy...

Autor: Redakcja

15/02/2023