Prowadził samochód mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Złamał też trzy sądowe zakazy...

Policjanci będzińskiej drogówki zatrzymali 34-latka, który popełnił dwa przestępstwa – prowadził samochód mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a „przy okazji” złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. A właściwie trzy zakazy.

Fot. Policja Będzin
Policjanci będzińskiej drogówki zatrzymali 34-latka

Policjanci wydziału ruchu drogowego będzińskiej komendy na uklicy Zagórnego zatrzymali do kontroli samochód marki Citroen – kierowca prowadził pojazd niepewnie i nerwowo. Gdy policjanci podeszli do auta od razu wyczuli silną woń alkoholu. Wynik badania alkomatem – ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, okazało się, że 34-latek ma trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym dwa... dożywotnie wydane przez będziński sąd!

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny doprowadziło do jego zatrzymania, a finał jego drogowych poczynań zakończył się za kratkami. Na wniosek śledczych i prokuratury Sąd Rejonowy w Będzinie wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednak dla będzinianina może być ona dotkliwsza, gdyż będzie odpowiadał w warunkach recydywy – podkreślają będzińscy policjanci.

Mężczyzna uciekał autem przed policją

Może Cię zainteresować:

18-letni kierowca uciekał przed policją z dwójką dzieci w aucie. Był pod wpływem narkotyków

Autor: Redakcja

01/02/2023

Plantacja konopi indyjskich Będzin 1

Może Cię zainteresować:

Rodzinna plantacja konopi indyjskich nad warsztatem samochodowym w Będzinie. Wokół pachniało marihuaną

Autor: Redakcja

06/02/2023