Próbował wręczyć policjantom łapówkę, bo nie chciał trafić do izby wytrzeźwień. No i nie trafił. Za to noc spędził w areszcie

Policjanci z Sosnowca zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który – chcąc uniknąć nocy w izbie wytrzeźwień – zaproponował łapówkę. I można powiedzieć, że swój cel osiągnął ponieważ ostatecznie nocy nie spędził w izbie wytrzeźwień. Trafił do bowiem do policyjnego aresztu.

Fot. Policja Sosnowiec
Zaproponował policjantom 1000 zł łapówki

Policjanci z komisariatu II zostali wezwani na interwencję – okazało się, że nietrzeźwy 67-latek wszczął awanturę domową. – Kiedy zapadła decyzja o przewiezieniu go do izby wytrzeźwień, mieszkaniec Sosnowca zaproponował policjantom 1000 złotych łapówki, pod warunkiem, że puszczą go wolno i zapomną o sprawie. Pomimo że mundurowi powiedzieli mu, że już sama propozycja jest przestępstwem, on nadal usiłował ich przekonać – relacjonują sosnowieccy policjanci.

Ostatecznie 67-latek nie trafił do izby wytrzeźwień, ponieważ noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty. Przypomnijmy, że za złożenie mundurowym korupcyjnej propozycji w zamian za odstąpienie od czynności służbowych grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Policjanci będzińskiej drogówki zatrzymali 34-latka

Może Cię zainteresować:

Prowadził samochód mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Złamał też trzy sądowe zakazy...

Autor: Redakcja

15/02/2023

Nowy radiowóz dla sosnowieckiej policji

Może Cię zainteresować:

Nowy, specjalistyczny radiowóz dla sosnowieckiej policji. Pojazd za 250 tysięcy złotych będzie działał w kilku miastach

Autor: Redakcja

10/02/2023