Wydano na niego europejski nakaz aresztowania. Został zatrzymany w Dąbrowie Górniczej. A zaczęło się od... kolizji na parkingu

Zaczęło się od kolizji na jednym z parkingów w Dąbrowie Górniczej, a skończyło zatrzymaniem 32-latka, który był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. Mężczyzna trafił już do aresztu.

Fot. Policja Dąbrowa Górnicza
Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 32-letniego mężczyznę poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 32-letniego mężczyznę poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania. Zaczęło się od tego, że funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki zostali wezwani na parking jednej z firm, na którym doszło do kolizji. Interwencjię zgłosił obywatel Ukrainy, który zadzwonił na numer alarmowy. Jak się jednak szybko okazało, mężczyzna był poszukiwany za przestępstwo popełnione poza granicami Polski.

O zatrzymaniu 32-latka poinformowano Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Dzięki przynależność do Interpolu polska policja uzyskała m.in. dostęp do baz danych organizacji, jak również do nowoczesnego zinformatyzowanego systemu wymiany informacji o globalnym zasięgu. Za pośrednictwem tej sieci polska policja może bez zbędnej zwłoki kontaktować się z organami ścigania innych państw oraz przetwarzać informacje – podkreślają w dąbrowskiej komendzie.

Policja kajdanki

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec. Pijana w sztok matka ukryła niemowlę w krzakach. Ojciec dziecka też był nietrzeźwy. W dodatku okazało się, że matka nie tylko to ma na sumieniu

Autor: Katarzyna Pachelska

24/08/2023

Lapowka bedzin

Może Cię zainteresować:

72-latek jechał autem pod prąd. Nie miał prawa jazdy. Zaskoczenie? Chyba nie. No i jeszcze chciał przekupić policjantów

Autor: Katarzyna Pachelska

19/08/2023