72-latek jechał autem pod prąd. Nie miał prawa jazdy. Zaskoczenie? Chyba nie. No i jeszcze chciał przekupić policjantów

72-latek z Dąbrowy Górniczej wykazał się nieodpowiedzialnym zachowaniem. Nie dość, że jechał autem pod prąd, to bez uprawnień. Nie zawahał się też przed próbą przekupstwa policjantów.

Policja Śląska
Lapowka bedzin

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z będzińskiej Komendy Miejskiej Policji, podczas przejazdu ulicą Gzichowską w Będzinie, zauważyli jadącą „pod prąd” toyotę.

Stróże prawa, choć nie byli "drogówką", od razu zareagowali i zatrzymali pojazd, którym poruszał się 72-letni kierowca. Gdy policjanci czekali na przyjazd patrolu ruchu drogowego, kierujący, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swój czyn, zaproponował mundurowym 300 złotych łapówki za „załatwienie” całej sprawy. Gdy został poinformowany o tym, że już sama taka propozycja może stanowić przestępstwo, dalej ponawiał korupcyjną propozycję.

Stróże prawa zatrzymali dąbrowianina, który, jak się później okazało, nie posiadał w ogóle prawa jazdy. Mężczyzna został ukarany mandatem za jazdę pod prąd oraz został skierowany wobec niego wniosek do sądu o ukaranie za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Za próbę skorumpowania policjantów grozi mu natomiast aż 8 lat więzienia.

Plantacja konopi sosnowiec

Może Cię zainteresować:

Mieszkał w Mysłowicach, a konopie indyjskie hodował w Sosnowcu. Taki spryciarz!

Autor: Katarzyna Pachelska

17/08/2023

Zatrzymany bedzin

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Będzina mieli nosa, zatrzymując w nocy do kontroli kierowcę volkswagena

Autor: Katarzyna Pachelska

11/08/2023

Bedzin 665 lat

Może Cię zainteresować:

Do diabła, Będzin rozpoczął 666. rok istnienia jako miasto. Niech ktoś napisze do Black Sabbath albo Iron Maiden!

Autor: Marcin Zasada

09/08/2023