Wszystkich Świętych w Dąbrowie Górniczej. Zmiany w organizacji ruchu, specjalna linia autobusowa i bezpłatna komunikacja

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy, darmowa komunikacja miejska i specjalna linia autobusowa C20. Na co trzeba zwrócić uwagę we Wszystkich Świętych w Dąbrowie Górniczej?

Fot. UM Dąbrowa Górnicza
Zmiany organizacji ruchu we Wszystkich Świętych w Dąbrowie Górniczej

W środę, 1 listopada, w związku z dniem Wszystkich Świętych w rejonie cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. – W pobliżu cmentarzy kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i zmianami w organizacji ruchu. Dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność, zwracać uwagę na oznakowanie i stosować się do poleceń służb porządkowych – podkreślają w dąbrowskim magistracie.

Do jakich zmian w organizacji ruchu dojdzie 1 listopada?

  • Ul. Nowocmentarna stanie się ulicą jednokierunkową – wjazd tylko od strony ul. 11 Listopada, zakaz wjazdu od strony ul. Florowskiej, zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni.
  • Na ul. 11 Listopada, na odcinku od ul. Majakowskiego do ul. Mickiewicza, wprowadzony zostanie zakaz ruchu pojazdów. Objazd – ul. 6 Sierpnia. Zmiany nie dotyczą komunikacji miejskiej.
  • 31 października i 1 listopada parking przed sklepem „Biedronka” przeznaczony będzie na stanowiska handlowe. Odwiedzający cmentarz w dniu 1 listopada będą mogli korzystać z parkingu przed budynkiem po byłym „C.H. Auchan”, na który będzie można się dostać z ul. 11 Listopada.
  • Na ul. Górzystej (Ząbkowice) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od strony ul. Gospodarczej – zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni, zakaz wjazdu od ul. Związku Orła Białego.
  • Na ul. Kościelnej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od strony ul. św. Antoniego oraz od strony al. Piłsudskiego (skrzyżowanie z ul. Siedmiu Szewców). Wyjazd z ul. Kościelnej do al. Piłsudskiego na skrzyżowaniu w rejonie SP 18; obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się po jednej stronie jezdni.

Dodajmy, że 1 listopada przejazd liniami ZTM jest bezpłatny. We Wszystkich Świętych – w przypadku większości linii – będą obowiązywały sobotnie rozkłady jazdy. Tego dnia do cmentarzy będzie można dojechać specjalnymi liniami „C”. W Dąbrowie Górniczej będzie to linia C20, która kursować będzie między Łęknicami i Mydlicami, przez Gołonóg, Aleje, Reden i stary cmentarz przy ul. Starocmentarnej.

Budowa przedszkola w Łośniu kosztować będzie ponad 18 mln zł

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: będzie nowe przedszkole w Łośniu, a pawilon w Sztygarce zostanie zmodernizowany. Obie inwestycje kosztują ponad 43,5 mln złotych

Autor: Redakcja

11/10/2023

Dąbrowa Górnicza: zmiany w komunikacji od 1 czerwca

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: zmieniają się trasy siedmiu linii autobusowych. Dodatkowe kursy, nowe przystanki i „ikona Gołonoga”

Autor: Redakcja

31/05/2023