Dąbrowa Górnicza: będzie nowe przedszkole w Łośniu, a pawilon w Sztygarce zostanie zmodernizowany. Obie inwestycje kosztują ponad 43,5 mln złotych

Ponad 43,5 mln złotych kosztować będzie budowa przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 26 w Łośniu, a także modernizacja pawilonu II w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Dąbrowie Górniczej. Miasto podpisało umowę z wykonawcą, firmą Częstobud.

Umowa podpisana została 9 października, zaś dzień później oficjalnie przekazano wykonawcy plac budowy. – Zaplanowane na półtora roku prace w Łośniu obejmują nie tylko budowę przedszkola, ale również powstanie łącznika ze szkołą oraz przebudowę szkolnej kuchni i jadalni. Sale, które teraz zajmuje przedszkole, zostaną dostosowane do potrzeb lekcyjnych – informuje dąbrowski magistrat.

Co więcej, zmieni się również otoczenie szkoły – w planach jest budowa nowego placu zabaw, parkingu i drogi przeciwpożarowej. Powstanie ponadto system odprowadzania wód deszczowych. Jak podkreśla prezydent miasta Marcin Bazylak, sama budowa przedszkola kosztować będzie 18,1 mln złotych. – Dziękuję radnym, którzy we wrześniu zgodzili się na zwiększenie wydatków o 2,4 mln zł, co umożliwiło podpisanie umowy z wykonawcą – zaznacza.

– Budowa przedszkola to pierwszy etap prac. Drugim, w latach 2024-2025, będzie modernizacja całego budynku szkoły. A gdy uda nam się pozyskać dofinansowanie, w ostatnim etapie powstanie sala gimnastyczna – dodaje prezydent Dąbrowy Górniczej.

Dwie inwestycje za ponad 43,5 mln zł. Z dofinansowaniem

Druga inwestycja dotyczy modernizacji wschodniego skrzydła i centralnen części pawilonu II w Sztygarce. Mają tam powstać nowoczesne pracownie techniczne i sale dydaktyczne. Wymienione zostaną okna, drzwi i wewnętrzne instalacje. Budynek zostanie dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Z kolei od strony zachodniej powstać ma nowy parking. Za tę inwestycję również odpowiada firma Częstobud, która ma 540 dni na jej realizację.

Obie inwestycje kosztować będą ponad 43,5 mln zł. Z tej kwoty 29,75 mln zł to dofinansowanie, które miasto pozyskało z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Dworzec Dąbrowa Górnicza

Może Cię zainteresować:

Dworzec w Dąbrowie Górniczej po przebudowie znów jest otwarty dla podróżnych. Jak się zmienił? Zobaczcie zdjęcia

Autor: Grzegorz Lisiecki

04/10/2023

Przebudowany zostanie kolejny odcinek ulicy Staszica w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: zostanie przebudowany kolejny odcinek ulicy Staszica. Jest dofinansowanie, ale... „Będziemy szukać w budżecie miasta brakującej kwoty”

Autor: Redakcja

04/10/2023