Wracają upały, a na sosnowiecką „Patelnię” wraca saturator Sosnowieckich Wodociągów. Wody będzie się można napić za darmo

W środę, 10 lipca, na sosnowieckiej „Patelni” pojawi się – wzorem lat poprzednich – saturator Sosnowieckich Wodociągów. Wody będzie się można napić za darmo.

Fot. FB/ Arkadiusz Chęciński
Saturator w Sosnowcu

Prognozy pogody zapowiadają powrót wysokich temperatur. Już w środę – ponad 30 stopni. W kolejne dni także powinno być bardzo ciepło, choć prognozowane są też opady deszczu.

Warto przypomnieć, że o upale mówimy wówczas, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekroczy 30 stopni Celsjusza. Wraz ze wzrostem temperatury zwiększa się ryzyko odwodnienia, a także przegrzania organizmu. Upał może również doprowadzić do udaru.

Jak radzić sobie z upałem? Dobrze jest ubierać się w jasną, lekką odzież, trzeba też pamiętać o tym, aby chronić głowę – pomoże czapka z daszkiem lub kapelusz. Z kolei dzieci w wózkach powinno się chronić przed słońcem na przykład przy pomocy parasola.

Aby się nie odwodnić trzeba pamiętać o piciu wody. Dlatego do Sosnowca, na „Patelnię”, w środę 10 lipca wraca saturator Sosnowieckich Wodociągów. Będzie się można napić za darmo wody – z sokiem lub bez.

– Uwaga na upały. Już dzisiaj mamy do czynienia z typowo letnią aurą, która ma potrwać co najmniej kilka dni. Od jutra Sosnowieckie Wodociągi ustawią na Patelni saturator, a więc będziecie mogli się schłodzić w „starym stylu” – zapowiadał we wtorek w mediach społecznościowych Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
Giszowiec

Może Cię zainteresować:

Jeśli chcesz velostradę w Katowicach, weź udział w konsultacjach. Swoją propozycję ma też Sosnowiec

Autor: Wojciech Sontowski

08/07/2024

Akcja Ekososna z Ekostacji w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Ekososna z Ekostacji” w Sosnowcu. Dla najlepszych będą nagrody

Autor: Redakcja

04/07/2024

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

Zbiórka na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu. I wakacyjna akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej

Autor: Redakcja

03/07/2024