Rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Ekososna z Ekostacji” w Sosnowcu. Dla najlepszych będą nagrody

MPGO w Sosnowcu rozpoczęło kolejną akcję „Ekososna z Ekostacji”, dzięki której tylko w zeszłym roku zebrano dziesiątki ton surowców. Tegoroczna akcja potrwa do 31 sierpnia.

Fot. UM Sosnowiec
Akcja Ekososna z Ekostacji w Sosnowcu

Podczas zeszłorocznej akcji „Ekososna z Ekostacji. Wymień surowce na rośliny” do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami trafiło niemal 50 tysięcy plastikowych butelek, 15 tysięcy aluminiowych puszek i ponad 6 ton makulatury. Dostarczone surowce mieszkańcy mogli wymienić na pieczątki, za które z kolei można było otrzymać kupony, a te – w punktach partnerskich akcji – na rośliny. Tak będzie i tym razem.

Jakie są zasady? 20 butelek, 5 kilogramów makulatury bądź 15 puszek aluminiowych to jedna pieczątka. Po uzbieraniu ośmiu pieczątek można dostać kupon na rośliny o wartości 15 złotych. Co więcej, uczestnicy akcji będą mogli wygrać nagrody, w tym elektryczną hulajnogę. Akcja potrwa do 31 sierpnia, a odpady można oddawać w tzw. Ekostacji Juliusz przy ulicy Grenadierów 21 w Sosnowcu.

Dodajmy, że w EkoApce – dostępnej zarówno w Google Play, jak i App Store – doszło do zmian. Pojawiły się powiadomienia, które dzień przed odbiorem odpadów poinformują o konieczności wystawienia pojemnika. Jest też harmonogram z dokładnymi datami odbioru odpadów.

W Sosnowcu pojawi się więcej zieleni

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: prawie półtora tysiąca drzew i kilka tysięcy krzewów pojawi się w mieście jesienią. Inwestycja kosztować będzie około 2,4 mln złotych

Autor: Redakcja

12/06/2024

Lukasz litewka posel

Może Cię zainteresować:

Poseł z Sosnowca z interwencją w Zakopanem. Łukasz Litewka do górali: ,,Waszą tradycją są stroje i góry, a nie męczenie koni"

Autor: Redakcja

20/05/2024

Park sielecki sosnowiec

Może Cię zainteresować:

W Parku Sieleckim w Sosnowcu powstaje ogród deszczowy. Poprawi mikroklimat i będzie oczyszczał wodę

Autor: Urszula Gołkowska

29/05/2024