Zbiórka na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu. I wakacyjna akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej

Trwa charytatywna zbiórka na rzecz podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu. Do wsparcia zbiórki zachęca między innymi Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, która jest organizatorem akcji „Jestem eko z biblioteką – lato 2024”.

Fot. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu

Karmę – dobrej jakości, suchą i mokrą, a także koce czy zabawki można przynieść do dowolnej placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu (Zagłębiowska Mediateka i osiemnaście filii), w godzinach ich otwarcia, przez całe wakacje. Biblioteka wszystkie dary przekaże Stowarzyszeniu Nadzieja Na Dom, które działa na rzecz bezdomnych psów i kotów – lokatorów sosnowieckiego schroniska.

Co jest najbardziej potrzebne? Koce, ręczniki, poszewki na pościel, sucha i mokra karma dla psów i kotów, preparaty witaminowe, żwirek dla kotów – bentonitowy, zwykły, bezzapachowy, smycze parciane (ok. półtorametrowe), obroże – zwykłe, regulowane, a także zabawki, szczególnie wędki, piłeczki, szarpaki.

Ekologia i ochrona środowiska

Dodajmy, że wakacyjna akcja dla dzieci w wieku 6-12 lat „Jestem eko z biblioteką – lato 2024” ma – przez wspólne czytanie, tworzenie i zabawę – przybliżyć dzieciom tematy związane z ekologią i ochroną środowiska. Jak wyjaśniają organizatorzy, partnerami i gośćmi akcji będą pisarze, naukowcy, ekolodzy, edukatorzy, animatorzy i artyści. W programie znajdą się warsztaty, spotkania, wycieczki, konkursy, pokazy filmowe, wydarzenia plenerowe i multimedialne oraz happeningi.

– W ramach trwającego od 1 lipca do 31 sierpnia 2024 projektu, na dzieci i nastolatków czekać będzie mnóstwo atrakcji, a wszystkie zaplanowane imprezy krążyć będą wokół tematów – ekologii i troski o planetę Ziemię. W programie m.in.: zajęcia świetlicowe, warsztaty, spotkania, wycieczki, konkursy, pokazy filmowe, wydarzenia plenerowe i multimedialne oraz happeningi. Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny, ale w przypadku niektórych, z powodu ograniczonej liczby miejsc, obowiązują zapisy – podkreślają organizatorzy.

Harmonogram akcji MBP można znaleźć tutaj.

Zaglebiowska Mediateka

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: „Mediateka jest kobietą” po raz trzeci. Przez cztery dni o społecznej i kulturowej roli kobiet. Wystawa, warsztaty, film i bezpłatne badania

Autor: Redakcja

04/03/2024

Literowka teatr zaglebia

Może Cię zainteresować:

"Literówka", czyli brzuszki, daszki i kropki. Teatr Zagłębia zaprasza na spektakl, który nauczy dzieci alfabetu

Autor: Arkadiusz Szymczak

01/07/2024

W Sosnowcu pojawi się więcej zieleni

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: prawie półtora tysiąca drzew i kilka tysięcy krzewów pojawi się w mieście jesienią. Inwestycja kosztować będzie około 2,4 mln złotych

Autor: Redakcja

12/06/2024