Wojciech Szewczyk najlepszym bilardzistą mistrzostw Europy. Zawodnik klubu z Sosnowca zdobył w Tampere cztery medale, w tym dwa złote!

Wojciech Szewczyk z Teamu Dekada Sosnowiec dwukrotnym mistrzem Europy w bilardzie! Z Tampere w Finlandii, gdzie rozegrano zawody, przywiózł także dwa brązowe medale. Nic dziwnego, że został najlepszym zawodnikiem czempionatu. Z brązowym medalem wyjechał z Finlandii inny bilardzista sosnowieckiego zespołu – Daniel Macioł.

Nasza reprezentacja prowadzona przez trenera Marcina Krzemińskiego znów potwierdziła, że należy do ścisłej czołówki europejskiego bilarda. Męski zespół w turnieju drużynowym okazał się najlepszy. Nasza reprezentacja, która w Finlandii wystąpiła w składzie: Sebastian Batkowski, Wojciech Szewczyk, Konrad Juszczyszyn, Daniel Macioł, Mateusz Śniegocki, w finale pokonała Norwegię 3:0. Dodajmy od razu, że złoty wywalczyły również Polki – Oliwia Zalewska z Moniką Ząbek w finale pokonały Ukrainę 2:0.

Dla Wojciecha Szewczyka z Teamu Dekada Sosnowiec był to kolejny niezwykle udany turniej. Mistrz świata z 2022 roku w odmianie 10 bil tym razem został mistrzem Europy w odmianie 9 bil. W finale Szewczyk pokonał Hiszpana Francisco Diaza-Pizarro 9:5. Nasz bilardzista dotarł też do półfinału w odmianie 8 bil, ale przegrał 2:8 z Niemcem, Dennisem Laszkowskim, który w finale okazał się też lepszy od innego reprezentanta Polski Mateusza Śniegockiego (8:5). Ostatecznie Szewczyk zakończył ten turniej z brązowym medalem, podobnie zresztą jak zmagania w odmianie 10 bil – walkę o finał przegrał minimalnie (7:8) z Niemcem Stefanem Kasperem. Z kolei w odmianie 14/1 brązowy medal wywalczył inny bilardzista Teamu Dekada Sosnowiec – Daniel Macioł.

Podopieczni trenera Marcina Krzemińskiego zakończyli zmagania w Finlandii na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej. Łącznie zdobyliśmy 10 medali, natomiast pierwsi w tym zestawieniu Niemcy ugrali cztery krążki więcej. Tytuł najlepszego zawodnika przypadł w udziale Wojciechowi Szewczykowi, który zdobył na zawodach cztery medale (2 złote i 2 brązowe). To najlepszy historyczny wynik reprezentacji Polski w blisko 30-letniej historii startów w zawodach! – podsumowują w Polskim Związku Bilardowym.

Dodajmy, że mistrzostwa Europy w fińskim Tampere zakończyły się w niedzielę, 11 czerwca. Wzięło w nich udział reprezentanci 29 państw.

Czołówka klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy (medale złote, srebrne, brązowe i suma):

1. Niemcy 6 3 5 14

2. Polska 3 2 5 10

3. Finlandia 2 1 2 5.

Daniel Macioł

Może Cię zainteresować:

Nasi bilardziści bez medali na mistrzostwach świata. Wojciech Szewczyk i Daniel Macioł odpadli w walce o czołową „szesnastkę”. Tytuł dla Hiszpana

Autor: Grzegorz Lisiecki

06/02/2023

Najlepsi zawodnicy Mistrzostw Europy Wschodniej Daniel Macioł i Wojciech Szewczyk jpg

Bilardziści z Sosnowca zdominowali Mistrzostwa Europy Wschodniej. Jest sukces indywidualny i drużynowy