Bilardziści z Sosnowca zdominowali Mistrzostwa Europy Wschodniej. Jest sukces indywidualny i drużynowy

Wielkim sukcesem zakończył się występ bilardzistów Teamu Dekada Sosnowiec w Mistrzostwach Europy Wschodniej, które rozegrane zostały w Łodzi. W finale spotkali się dwaj zawodnicy sosnowieckiego klubu – mistrzem został Daniel Macioł, a wicemistrzem Wojciech Szewczyk. Obaj wygrali także rywalizację teamów!

Mat. EEBC
Najlepsi zawodnicy Mistrzostw Europy Wschodniej Daniel Macioł i Wojciech Szewczyk jpg

III Mistrzostwa Europy Wschodniej rozegrano w Łodzi, a organizatorem imprezy było stowarzyszenie East European Billiard Council. Jak wyjaśniają w Polskim Związku Bilardowym, do tej pory impreza miała charakter zamknięty i mogli w niej grać wyłącznie zawodnicy nominowani. Był też limit zawodników. Tym razem jednak – między innymi ze względu na wielkość klubu, w którym rozegrano zawody mogli się zgłosić wszyscy, którzy dostali akceptację zarządu EEBC lub partnerów stowarzyszenia, takich jak Polski Związek Bilardowy.

W zawodach rywalizowało niemal 84 bilardzistów i 37 drużyn, wśród nich także dwaj zawodnicy klubu z Sosnowca – Daniel Macioł i Wojciech Szewczyk. Warto przypomnieć, że ten drugi jest pierwszym polskim mistrzem świata w odmianie 10 bil. Bilardziści Dekady całkowicie zdominowali łódzkie zawody. W rywalizacji teamów zwyciężyli Daniel Macioł i Wojciech Szewczyk, którzy nie mieli sobie równych także podczas turnieju indywidualnego. Obaj spotkali się w finale, gdzie lepszy okazał się Daniel Macioł wygrywając z obrońcą tytułu 9:3. Brązowe medale wywalczyli Mateusz Śniegocki i Karol Skowerski.

Z kolei w rywalizacji drużyn bilardziści Teamu Dekada Sosnowiec w finale pokonali sensację turnieju, Romana Wasilewskiego i Pawła Krysińskiego z teamu Arkadia 2. Brązowe medale wywalczyły ekipy: Zakręcona Bila Poznań (Mateusz Śniegocki i Jegor Michajenko) oraz Metal Fach LP Sokółka 2 (Krystian Piekarski i Hubert Łopotko).

Zespół z Sosnowca niespodziewanie przegrał jeden z meczów w Kielcach

Może Cię zainteresować:

Bilardziści z Sosnowca niespodziewanie przegrali w Kielcach, ale punkty stracił też lider. Rozstrzygnięcia w rozgrywkach Bilardowej Ekstraklasy zapadną po wakacjach

Autor: Grzegorz Lisiecki

10/05/2023

Daniel Macioł

Może Cię zainteresować:

Nasi bilardziści bez medali na mistrzostwach świata. Wojciech Szewczyk i Daniel Macioł odpadli w walce o czołową „szesnastkę”. Tytuł dla Hiszpana

Autor: Grzegorz Lisiecki

06/02/2023