Nasi bilardziści bez medali na mistrzostwach świata. Wojciech Szewczyk i Daniel Macioł odpadli w walce o czołową „szesnastkę”. Tytuł dla Hiszpana

Bez medali zakończyli swój udział reprezentanci Polski – z dwoma zawodnikami sosnowieckiego Bilardo.pl Dekada w składzie, Wojciechem Szewczykiem i Danielem Maciołem – w bilardowych mistrzostwach świata w odmianie 9-bil, które odbyły się w Kielcach. Tytuł mistrzowski wywalczył Hiszpan Francisco Sanchez Ruiz.

Mat. prasowe
Daniel Macioł

Pierwszy etap pucharowych rozgrywek pokonali bilardziści Bilardo.pl Dekada Sosnowiec – Wojciech Szewczyk i Daniel Macioł. Szewczyk po blisko czterogodzinnej walce, zwyciężył Davida Alcaidea 11:9, ale Hiszpan okazał się bardzo trudnym przeciwnikiem. – Wiele partii obfitowało w grę defensywną. Przegrywałem już 0:3 i wyszedłem na 10:7 po naprawdę świetnej grze. Byłem z siebie bardzo zadowolony i uważam, że był to jeden z moich lepszych setów w ostatnich miesiącach – przyznał tuż po meczu Wojciech Szewczyk. Niestety, w walce o czołową szesnastkę na drodze Szewczyka stanął Duong Quoc Hoang, który wygrał z naszym reprezentantem i to aż 11:1.

Drugi z zawodników sosnowieckiego klubu, Daniel Macioł najpierw poradził sobie ze Szwajcarem Dimitrijem Jungo. Nasz zawodnik spisał się bardzo dobrze i wygrał 11:7. Z kolei w pojedynku o czołową „szesnastkę” Polak zmierzył się z faworyzowanym Austriakiem, Albinem Ouschanem. Rywalizacja była niezwykle zacięta, ale ostatecznie to rywal okazał się lepszy wygrywając 11:9. Ostatecznie do Top 16 awansowało trzech z siedmiu reprezentantów Polski – Sebastian Batkowski, Mateusz Śniegocki oraz Wiktor Zieliński, ale żaden z nich nie znalazł się w strefie medalowej.

Sebastian Batkowski odpadł w 1/8 z Syryjczykiem Mohammadem Soufi, który wcześniej wyeliminował dwóch innych Polaków – Radosława Babicę oraz Mariusza Skonecznego. Soufi ostatecznie awansował aż do finału, gdzie musiał uznać wyższość Hiszpana Francisco Sancheza Ruiza. – Kiedy wygrałem Derby City Classic w zeszłym roku, wszystko zmieniło się w moim sposobie myślenia. Grałem dobrze, ale nigdy nie zdobyłem wielkiego tytułu. Kiedy wygrywasz duży turniej, twoja pewność siebie sięga zenitu. W turniejach Matchroom jest tak duża presja, że nie można jej porównać z żadną inną – powiedział po zdobyciu tytułu mistrzowskiego Francisco Sanchez Ruiz.

Wojciech Szewczyk. Mat. prasowe

Dodajmy, że mistrzostwa świata w wersji 9-bil są sankcjonowane przez WPA (World Pool-Billiard Association, Światową Federację Bilardową). Kielecki turniej został zorganizowany przez Matchroom Multi Sport wspólnie z Polskim Związkiem Bilardowym. Łączna pula nagród wyniosła ponad 1,5 miliona złotych.

Wojciech Szewczyk

Może Cię zainteresować:

Bilardziści z Sosnowca rywalizują w mistrzostwach świata w odmianie 9-bil. W puli nagród jest ponad 1,5 miliona złotych

Autor: Grzegorz Lisiecki

01/02/2023