Wkrótce odbędzie się Dąbrowska Masa Krytyczna: sprzed Pałacu Kultury Zagłębia nad Pogorię III. „Zapraszamy całe rodziny, również seniorów”

W sobotę, 16 września, odbędzie się Dąbrowska Masa Krytyczna. Wydarzenie organizują Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa.

Fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)
16 września odbędzie się Dąbrowska Masa Krytyczna

Spotykamy się na placu przed Pałacem Kultury Zagłębia, by wyruszyć na 14-kilometrową trasę nad Pogorię III. Tam na rowerzystów czekać będzie przepyszna zalewajka – zapowiadają organizatorzy.

Zaplanowana na sobotę, 16 września, Dąbrowska Masa Krytyczna wystartuje sprzed Pałacu Kultury Zagłębia o godzinie 14. Zbiórka na placu Wolności odbędzie się 20 minut wcześniej – o 13.40.

– Trasa przejazdu została tak zaplanowana, żeby rowerzyści mogli zobaczyć z bliską nową infrastrukturę komunikacyjną: „obwodnicę”, centrum przesiadkowe i nowy układ komunikacyjny śródmieścia oraz rejon stacji kolejowej w Gołonogu. Zapraszamy całe rodziny, również seniorów, bo jazda na rowerze ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia, zmniejszając ryzyko wielu chorób, między innymi udaru czy zawału – podkreślają organizatorzy.

Dąbrowska Masa Krytyczna organizowana jest przez Centrum Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa. I będzie jednym z wielu wydarzeń, które odbędą się w Dąbrowie Górniczej z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności. Uwaga, jak dodają organizatorzy, każdy bierze udział w imprezie na własną odpowiedzialność.

Z Dąbrowy Górniczej pojedzie autobus do Pyrzowic?

Może Cię zainteresować:

Z Dąbrowy Górniczej do lotniska w Pyrzowicach? Trwa zbiórka podpisów pod petycją, która ma trafić do Zarządu Transportu Metropolitalnego

Autor: Redakcja

04/09/2023

Trwa czwarta edycja budżetu obywatelskiego w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Dąbrowski budżet obywatelski: dziesięć projektów na liście, czas na głosowanie. Do wydania ponad 5 milionów złotych

Autor: Redakcja

01/09/2023