Wernisaż Magdaleny Śliwińskiej: malarstwo, muzyka i... gra w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach

W piątek, 8 grudnia, w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbędzie się wernisaż Magdaleny Śliwińskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, ilustratorki, graficzki, malarki oraz nauczycielki akademickiej, która zaprezentuje w swoje prace malarskie z dwóch cykli – „Minerały” oraz „Flora”, a także grę planszową „Minerały”.

Fot. FB/ Magdalena Śliwińska
Magdalena Śliwińska

Głównym punktem artystycznego spotkania z Magdaleną Śliwińską będą cykle malarskie inspirowane naturą i jej przedstawieniami w mikro i makro skali. Zobaczymy obrazy z serii „Minerały”, które wielokrotnie nagradzane i wyróżniane m.in. podczas konkursu na Studencki Obraz Roku, stały się dla artystki sposobem na wyrażenie swojej wrażliwości i spojrzenia na świat poprzez formy, kolory i struktury graficzne. Drugi cykl obrazów to „Flora” – eteryczne, pastelowe i delikatne przedstawienia przyrody w jej najpiękniejszej odsłonie – zapowiadają organizatorzy.

W piątek będzie można także zobaczyć grę planszową „Minerały”, która została wydana przez IUVI Games. Gra otrzymała kilka nagród, miedzy innymi „Zabawki Roku 2019”,„Gry Roku 2020” w kategorii „Debiut autora” czy nagrodę główną „Świat Przyjazny Dziecku". Dodajmy, że „Minerały” były projektem dyplomowym artystki, który obroniła z wyróżnieniem w 2018 roku.

Piątkowe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17, a wystawie towarzyszyć będzie koncert fortepianowy Łukasza Szubskiego i jego interpretacje znanych przebojów muzyki popowej i rockowej, między innymi Michaela Jacksona, Coldplay, Guns’N’Roses, a nawet Metalliki.

Zespół Skankan świętuje swoje 30-lecie

Może Cię zainteresować:

Zespół Skankan świętuje swoje 30-lecie. Koncert już w sobotę. W sosnowieckiej „Muzie” wystąpią też zaproszeni goście

Autor: Redakcja

07/12/2023

Fabryka Pełna Życia

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza. Są pieniądze z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji na metamorfozę byłej fabryki Defum. „Zbudujemy zieloną, nowoczesną i przyjazną przestrzeń”

Autor: Redakcja

04/12/2023