Zespół Skankan świętuje swoje 30-lecie. Koncert już w sobotę. W sosnowieckiej „Muzie” wystąpią też zaproszeni goście

W sobotę, 9 grudnia, w Sali Widowiskowo-Koncertowej „Muza” w Sosnowcu odbędzie się koncert zespołu Skankan, który obchodzi swoje 30-lecie. Będzie to finałowy koncert tegorocznej trasy „Punk'o'Ska Rockets Tour”. Na scenie pojawią się także zaproszeni goście.

Fot. FB/ Skankan Official
Zespół Skankan świętuje swoje 30-lecie

Sosnowiecki Skankan założony został w 1993 roku. Miał to być projekt jednorazowy – zespół zagrał koncert dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w jednym z sosnowieckich liceów. Ostatecznie jednak muzycy postanowili projekt kontynuować. Do 2009 roku Skankan – grający muzykę łączącą ska, reggae i rock and rolla – wydał kilka płyt, koncertował, a nawet nagrał muzykę do filmu („Randka w ciemno”), po czym, w 2010 roku, zawiesił działalność. Po niemal dziesięciu latach przerwy, w 2019 roku, sosnowiecka grupa reaktywowała się, czego efektem jest najnowszy album „Bourbon Whiskey Gin”, którego premiera odbyła się 21 stycznia 2022 roku.

W tym roku zespół obchodzi swoje 30-lecie. Występ w sosnowieckiej „Muzie” będzie koncertem kończącym trasę „Punk'o'Ska Rockets Tour”. Oprócz jubilata na scenie wystąpią także zaproszeni goście:

  • Wu-hae – krakowski zespół grający muzykę z pogranicza crossover i hardcore. W dorobku zespołu jest pięć albumów studyjnych W 2010 roku Wu-hae zostali uhonorowani nagrodą Odloty.
  • GutekOfficial Piotr Gutkowski – artysta, wokalista i autor tekstów. Tworzy muzykę hip-hop oraz reggae. Był również wokalistą w zespole Indios Bravos, z którym wziął udział w nagraniach kilku płyt. Brał udział w wielu nagraniach solowych, a także z innymi zespołami i artystami.
  • Farben Lehre – na bogatą dyskografię zespołu składa się 14 płyt studyjnych, 6 DVD oraz liczne kompilacje.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19. Bilety kosztują 60 złotych (w dniu koncertu – 70 zł) i są dostępne online, a także w kasach biletowych ECK (ul. Będzińska 65) i „Muzy” (ul. Warszawska 2).

Zespół Skankan reaktywował się w 2019 roku

Może Cię zainteresować:

Sosnowiecki Skankan zagra w Mediatece. Zespół promuje swoją nową płytę „Bourbon Whiskey Gin”

Autor: Redakcja

21/01/2022

Koncert „Wieczór z Pianistą – Wspomnienie o Władysławie Szpilmanie”

Może Cię zainteresować:

Ukłon w stronę Pianisty. Sosnowiecka Muza pod patronatem Władysława Szpilmana

Autor: Aleksandra Szlęzak

19/04/2023