Sosnowiecki Skankan zagra w Mediatece. Zespół promuje swoją nową płytę „Bourbon Whiskey Gin”

W sobotę, 22 stycznia, w sosnowieckiej Mediatece odbędzie się koncert zespołu Skankan, który promuje swoją nową płytę – „Bourbon Whiskey Gin”. Przed koncertem odbędzie się spotkanie z muzykami.

FB Skankan
Zespół Skankan reaktywował się w 2019 roku

„Bourbon Whiskey Gin” to najnowsza płyta zespołu z Sosnowca, który założony został w 1993 roku. Miał to być projekt jednorazowy – zespół zagrał koncert dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w jednym z sosnowieckich liceów. Ostatecznie jednak muzycy postanowili projekt kontynuować. Do 2009 roku Skankan – grający muzykę łączącą ska, reggae i rock and rolla – wydał kilka płyt, koncertował, a nawet nagrał muzykę do filmu („Randka w ciemno”), po czym, w 2010 roku, zawiesił działalność. Po niemal dziesięciu latach przerwy, w 2019 roku, sosnowiecka grupa reaktywowała się, czego efektem jest najnowszy album, „Bourbon Whiskey Gin”, którego premiera odbyła się 21 stycznia 2022 roku.

Na nowej płycie pojawia się wielu gości, między innymi smyczkowy kwartet Dell'arte czy wokalistka Shashamane – Gabi, usłyszeć też można głos nieżyjącego już Roberta Brylewskiego – utwór z nim został nagrany wiele lat temu. – Refren zrobiliśmy „na kolanie”. Wszedł człowiek do studia i od razu zaczęło się dziać – mówił niedawno w programie 4. Polskiego Radia Szczepan Łach, wokalista grupy Skankan.

Sobotni koncert odbędzie się w auli Mediateki (Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kościelna 11). Wstęp wyłącznie z bezpłatną wejściowką, którą pobrać można w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki. Przed koncertem odbędzie się spotkanie z muzykami, które poprowadzi Klaudia Pluta. Jak informują organizatorzy, ze względu na obostrzenia epidemiologiczne liczba miejsc jest ograniczona.