W Zagłębiowskim Centrum Onkologii otwarto nowoczesną pracownię radiologiczną. „Diagnostyka będzie znacznie dokładniejsza”

Pacjenci Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej będą mogli korzystać z nowoczesnego aparatu do zdjęć rentgenowskich. Urządzenie znalazło się w nowej, oficjalnie otwartej nowej pracowni.

Fot. Zagłębiowskie Centrum Onkologii
Nowa pracownia w ZCO

W Zagłębiowskim Centrum Onkologii otwarto nowoczesną pracownię radiologiczną. Pracownia funkcjonuje teraz w nowym budynku ZCO – na parterze. Najistotniejsza zmiana dla pacjentów? Zastąpienie wysłużonego, liczącego już 25 lat aparatu do prześwietleń RTG nowoczesnym urządzeniem. Zakup nowego aparatu do zdjęć rentgenowskich współfinansowała Dąbrowa Górnicza – miasto wsparło ZCO kwotą niemal 2 milionów złotych.

Nowe urządzenie to cyfrowy aparat RTG z zawieszeniem sufitowym, z dużą liczbą nowych, ważnych funkcji, takich jak stiching – to opcja wykonywania zdjęć kości długich.

– Dotykowy ekran, automatyczny ruch między lampą RTG a detektorami, czy zmotoryzowane ruchy aparatu sprawiają, że diagnostyka będzie odbywać się sprawniej i będzie znacznie dokładniejsza – podkreślają w Zagłębiowskim Centrum Onkologii.

Dodajmy, że niedawno w Zagłębiowskim Centrum Onkologii pojawił się… dzwon. Jak się okazuje, jest to prezent od jednego z pacjentów ZCO. Został zawieszony na korytarzu oddziału Onkologii Klinicznej i został nazwany „Dzwonem Zwycięstwa”. – Od teraz Dzwon Zwycięstwa będzie donośnie oznajmiał zwycięstwo z chorobą nowotworową, ale i przypominał jak ważna jest profilaktyka – informuje Zagłębiowskie Centrum Onkologii.

Zagłębiowskie Centrum Onkologii

Może Cię zainteresować:

Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej uruchamia BCU, czyli Ośrodek Raka Piersi. Co to oznacza dla pacjentek?

Autor: Redakcja

06/02/2023

Zagłębiowskie Centrum Onkologii

Może Cię zainteresować:

Dwie nowe poradnie powstały w Zagłębiowskim Centrum Onkologii. „Będą uzupełnieniem dla działających w szpitalu tożsamych dziedzinowo oddziałów”

Autor: Redakcja

15/03/2023