W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim działają nowe oddziały wyposażone w nowoczesny sprzęt. „Oddziały zapewniają pacjentom dostęp do nowoczesnej opieki medycznej”

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim zaczął działać oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Uruchomienie oddziału kosztowało ponad 4 miliony złotych.

Fot. FB/ Sosnowiecki Szpital Miejski sp. z o. o.
Dwa nowe oddziały działają w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim

Nowy oddział wyposażony jest w sześć stanowisk do intensywnej terapii wyposażonych między innymi w respiratory, kardiomonitory i pompy infuzyjne. Jest tu też sprzęt do RTG, USG, a także urządzenie do leczenia nerkozastępczego i do przetoczeń płynów. – Łączny koszt uruchomienia oddziału wyniósł ponad 4 mln zł, z czego ok. 2 mln zł na zakup potrzebnego sprzętu szpital otrzymał od miasta – poinformował Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Oddział funkcjonuje w pawilonie bloku operacyjnego przy ul. Zegadłowicza, który wybudowany został w 2018 roku. Dodajmy, że w głównym budynku szpitala przy ul. Zegadłowicza działa od niedawna także przeniesiony z ul. Szpitalnej Oddział Kardiologii Inwazyjnej SCK Scanmed SA. – Bliskość tych dwóch oddziałów oraz bezpośrednie sąsiedztwo innych jednostek szpitala zapewni pacjentom z Sosnowca i okolic dostęp do kompleksowej i nowoczesnej opieki medycznej – podkreśla Arkadiusz Chęciński.

Centrum Kardiologii Scanmed ma kontrakt z NFZ. Prowadzi całodobowy dyżur hemodynamiczny, co umożliwia szybką interwencję i rozpoczęcie leczenia między innymi w przypadku zawału serca. Oddział ma 17 miejsc dla pacjentów, w tym 6 dla wymagających intensywnego nadzoru kardiologicznego.

Wyremontowana pracownia endoskopii przewodu pokarmowego w WSS nr 5

Może Cię zainteresować:

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 5 zmodernizowano pracownię endoskopii układu pokarmowego. Każdego miesiąca korzysta z niej 450 pacjentów

Autor: Redakcja

14/04/2023

Nowa pracownia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 św. Barbary w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 św. Barbary w Sosnowcu powiększono pracownię bronchofiberoskopii. „Każdego roku w pracowni wykonujemy ponad 400 badań i zabiegów”

Autor: Redakcja

03/04/2023