W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 5 zmodernizowano pracownię endoskopii układu pokarmowego. Każdego miesiąca korzysta z niej 450 pacjentów

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu oddano do użytku zmodernizowaną i w pełni wyposażoną pracownię endoskopii układu pokarmowego. Prace modernizacyjne kosztowały ponad 1,2 mln złotych.

Nowa pracownia przyjmuje pacjentów z całego regionu. Jak informuje szpital, są tu skonsolidowane pracownie z wydzielonymi przestrzeniami dla chorych przygotowujących się do badań, gabinety do specjalistycznych badań endoskopowych, pokój wybudzeń, poczekalnia, sekretariat, a także zaplecze socjalne.

Dzięki przebudowie i nowoczesnej adaptacji pomieszczeń w ramach jednej pracowni można teraz wykonać wszystkie badania endoskopowe dostępne w WSS nr 5, tj. gastroskopię, kolonoskopię, endoskopową cholangiopankreatografię wsteczną oraz ultrasonografię endoskopową. Pracownia ściśle współpracuje z poradnią i oddziałem gastroenterologii, co stanowi ogromne udogodnienie diagnostyczne dla pacjentów kierowanych do takich badań. Każdego miesiąca z oferty pracowni korzysta ponad 450 pacjentów – informuje placówka.

Co ważne także dla pacjentów z Sosnowca, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 podpisał z Sosnowieckim Szpitalem Miejskim, a także z SP ZOZ Rejonowym Pogotowiem Ratunkowym w Sosnowcu umowę o współpracy. – Najprościej rzecz ujmując, porozumienie to zoptymalizuje leczenie udarów w tych placówkach, a pacjenci będą kierowani do nich w zależności od zaawansowania choroby – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Angiograf w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym

Może Cię zainteresować:

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 w Sosnowcu ma nowy angiograf. Sprzęt kosztował niemal 4,5 mln złotych

Autor: Redakcja

29/12/2022

Nowa pracownia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 św. Barbary w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 św. Barbary w Sosnowcu powiększono pracownię bronchofiberoskopii. „Każdego roku w pracowni wykonujemy ponad 400 badań i zabiegów”

Autor: Redakcja

03/04/2023