W Sosnowcu rekrutacja do żłobka potrwa do końca maja. Wyniki kwalifikacji znane będą w czerwcu. Co jeszcze warto wiedzieć?

To już ostatni miesiąc na zapisanie pociech do sosnowieckiego żłobka. Rejestracja do żłobka i klubów dziecięcych potrwa do końca maja. Wyniki kwalifikacji znane będą w czerwcu.

Fot. UM Sosnowiec
Żłobek Sosnowiec

Jak zapisać dziecko do żłobka w Sosnowcu?

W przypadku placówek prowadzonych przez miasto wszystko odbywa się elektronicznie, poprzez stronę internetową. Zapisy trwają cały rok, ale nie ma wtedy gwarancji znalezienia miejsca. Dziecko zostanie przyjęte, dopiero jeśli ktoś inny zrezygnuje. Warto także wiedzieć, że malucha można zapisać już po urodzeniu. Potrzebny jest do tego numer PESEL. Natomiast planowe przyjęcia rozpoczynają się od 1 września. Wtedy najstarszy rocznik przechodzi do przedszkola i tworzą się miejsca dla nowych podopiecznych.

Daty, o których warto pamiętać: pierwsza z nich to 31 maja. Tego dnia zamknie się możliwość przyjmowania wniosków o przyjęcie do żłobka. Trzeba pamiętać, że blokada uruchomi się już o godzinie 14:30. Wyniki kwalifikacji wnioskodawcy poznają 14 czerwca. Pokażą się one o godzinie 14:00. Dzieci zakwalifikowane otrzymają odpowiedź „wstępnie przyjęty”. W przeciwnym razie status pokaże „zaakceptowany”. Rodzice, których pociechy znalazły miejsce, będą musieli następnie skontaktować się z kierownikiem placówki do 28 czerwca. Ustalić trzeba termin złożenia dokumentów oraz podpisania deklaracji. Warto pilnować daty, do której należy porozumieć się z kierownikiem. W przeciwnym razie dziecko utraci zdobyte miejsce. Osoby, których dokumenty nie zostały zaakceptowane od razu także powinni trzymać rękę na pulsie.

– Rodzic dziecka niezakwalifikowanego zgodnie z regulaminem zapisów elektronicznych do Zespołu Żłobka i Klubów Dziecięcych w Sosnowcu przyjmuje do wiadomości konieczność potwierdzenia (aktualizacji) wniosku w sposób i w trybie określonym przez administratora systemu. W przypadku niepotwierdzenia wniosek zostanie automatycznie przeniesiony do wniosków nieważnych i traci zdobyte punkty oraz miejsce w kolejce – wyjaśniają organizatorzy naboru.

Co z dziećmi, które w tym roku szkolnym uczęszczały do żłobka? Jeśli ich rodzice planują pozostawić dziecko w tej samej placówce, nie muszą się martwić. Ich pociechy nie podlegają procesowi rekrutacyjnemu. Trzeba tylko złożyć oświadczenie woli o kontynuowaniu opieki w żłobku.

Wakacje w Sosnowu. Co ze żłobkiem?

Zbliżają się wolne od zajęć miesiące. Nie oznacza to jednak, że placówki opiekujące się najmłodszymi zawieszają działalność. W lipcu i sierpniu oddziały żłobka i kluby dziecięce także pracują. Rodzice proszeni są o poinformowanie, czy ich dziecko będzie w tym czasie korzystało z opieki. Trzeba o tym fakcie powiadomić kierownika danej placówki. Zgłoszenia będą przyjmowane od 6 do 17 maja do godziny 15:00.

– Ze względu na zapewnienie prawidłowej organizacji pracy i opieki nad dziećmi ilość miejsc będzie ograniczona – opieka tylko dla dzieci rodziców pracujących, którzy nie mogą zapewnić opieki dziecku w miesiącu lipiec lub sierpień – informuje Barbara Wieczorek, dyrektor Zespołu Żłobka i Klubów Dziecięcych.

Co więcej, złożona deklaracja nie oznacza jeszcze zapewnienia dziecku przyjęcia na wakacje. 28 maja rodzice powinni skontaktować się z kierownikiem placówki. Poinformuje on zainteresowanych, czy ich dziecko będzie mieć zapewnioną opiekę w czasie letnich miesięcy.

Porodówkowy mural Sosnowiecki Szpital Miejski

Może Cię zainteresować:

W porodówce Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego pojawił się mural. „Zdjęcie na jego tle będzie stanowiło pamiątkę na długie lata”

Autor: Redakcja

19/03/2024

Swietlica Jodlowa

Może Cię zainteresować:

W Sosnowcu została otwarta świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży. W planach także zajęcia dla rodziców

Autor: Redakcja

14/03/2024