W porodówce Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego pojawił się mural. „Zdjęcie na jego tle będzie stanowiło pamiątkę na długie lata”

W tym roku Sosnowiecki szpital Miejski obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia. Z tej okazji w szpitalnej porodówce pojawił się mural. Na jego tle będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Autorem muralu przy wejściu do Oddziału Klinicznego Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej (a dokładnie – na ścianie przed wejściem na blok porodowy) jest Wojciech Walczyk. To uznany zagłębiowski artysta, który stworzył między innymi mural Jerzego Kukuczki w Katowicach-Bogucicach, bohaterów Powstań Śląskich w Siemianowicach Śląskich czy Wojciecha Korfantego.

Mural w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim przedstawia króliczki, które trzymają w objęciach śpiące bobasy. Jak podkreślają w placówce, na tle muralu rodzice wraz z noworodkiem – po wypisie ze szpitala – będą mogli zrobić sobie pierwsze, pamiątkowe, rodzinne zdjęcie. – Mural tworzy ciepłą atmosferę pełną pozytywnych emocji związanych z powitaniem na świecie nowego członka rodziny – wyjaśniają w szpitalu

– Mural, który został namalowany z okazji jubileuszu 60-lecia naszej placówki to kolejny element naszych działań, który powstał z myślą o stworzeniu wszystkim pacjentkom przyjaznej i miłej atmosfery w tych najważniejszych dla nich chwilach narodzin dziecka. Zdjęcie na jego tle będzie stanowiło pamiątkę na długie lata – zaznacza Aneta Kawka, prezes zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Dodajmy, że mural ufundowało miasto.

Nowoczesny oddział i Szkoła Rodzenia

Oddział Kliniczny Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego jest jednym z najnowocześniejszych w regionie. W skład zespołu medycznego wchodzą lekarze położnicy-ginekolodzy, położne specjalistki, neonatolodzy, doradcy laktacyjni oraz anestezjolodzy. Pacjentki oddziału mogą korzystać z klimatyzowanych sal porodowych, a każde stanowisko porodowe wyposażone jest w aparaturę KTG, na bieżąco monitorującą stan matki i dziecka.

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim funkcjonuje także Szkoła Rodzenia, a na Facebooku można znaleźć profil „Rodzę w Sosnowcu”, które prowadzą położne.

Sosnowiecki Szpital z nowym sprzętem do diagnostyki snu

Może Cię zainteresować:

Nowy sprzęt w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Do diagnostyki snu. „Pacjenci mogą skorzystać z precyzyjnych badań polisomnograficznych”

Autor: Redakcja

13/12/2023

Dwa nowe oddziały działają w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim

Może Cię zainteresować:

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim działają nowe oddziały wyposażone w nowoczesny sprzęt. „Oddziały zapewniają pacjentom dostęp do nowoczesnej opieki medycznej”

Autor: Redakcja

09/05/2023

Pierwsza operacja kręgosłupa w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim zakończyła się sukcesem

Może Cię zainteresować:

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim przeprowadzono pierwszą operację kręgosłupa. Operacja trwała 3,5 godziny

Autor: Redakcja

14/12/2021