W Sosnowcu otwarto wystawę „Znane Zagłębianki – Znani Zagłębiacy”

W przejściu podziemnym pod Rondem Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu otwarto 11 listopada wystawę „Znane Zagłębianki – Znani Zagłębiacy”. Na umieszczonych tam planszach znaleźli się m.in. artyści, sportowcy, ludzie nauki, politycy oraz duchowni związani z Sosnowcem.

„Znane Zagłębianki – Znani Zagłębiacy” to wspólna inicjatywa miasta, Zagłębiarek oraz firmy Projekt-Marka, które opracowały koncepcję graficzną i ilustracje oraz treść.

- W Galerii znajdziemy sławne osoby, zasłużonych bohaterów, ludzi pełnych pasji i ich inspirujących historii. Są też postacie mniej znane, o których pamięć postanowiliśmy przywołać. Nie unikamy również wspomnień o osobach, które dziś u jednych wywołują sentyment i dobre wspomnienia, u innych sprzeciw i niezgodę. Chcemy podkreślić w ten sposób, że również one są ważną częścią historii Sosnowca – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Jak dodaje galeria znanych Zagłębianek i Zagłębiaków to projekt otwarty.

- Osób, które zasługują na pamięć jest dużo więcej niż portretów, które zawisną na ścianach pod Rondem Zagłębia Dąbrowskiego. Z pewnością będziemy tę galerię rozwijać o kolejne postacie – zapowiada prezydent Sosnowca.

Wystawa zdjęć z okazji 120-lecia Sosnowca

Może Cię zainteresować:

Z okazji 120-lecia Sosnowca wystawa zdjęć z lat 2012-2022 miasta w Zagłębiowskiej Mediatece

Autor: Paulina Gałbas

04/06/2022

Michał Koterski w roli Gierka

Może Cię zainteresować:

Arkadiusz Chęciński o filmie „Gierek”: W skali od 1 do 10? Minus jeden. Nie mam zielonego pojęcia, po co ten film powstał

Autor: Tomasz Stankiewicz

17/02/2022