Z okazji 120-lecia Sosnowca wystawa zdjęć z lat 2012-2022 miasta w Zagłębiowskiej Mediatece

W Galerii „Pod Świetlikami" Zagłębiowskiej Mediatece na ciekawych czeka wystawa „Nadal mój... SOSNOWIEC" w ramach 120. rocznicy uzyskania praw miejskich przez miasto Sosnowiec.

UM Sosnowiec
Wystawa zdjęć z okazji 120-lecia Sosnowca

Na wystawie w Galerii „Pod Świetlikami" Zagłębiowskiej Mediatece zaprezentowane zostaną fotografie naszego miasta z lat 2012-2022. Wystawa jest dostępna od 1 do 28 czerwca. Na 13 czerwca i godzinie 18:00 zaplanowano midisaż wystawy z udziałem autorki zdjęć.

Fotografka z Zagłębia

Autorką zdjęć jest Klaudia Pluta - zagłębianka od pięciu pokoleń i sosnowiczanka od urodzenia. W swoim dorobku artystycznym ma jedną wystawę autorską. Jej zdjęcia przez dziesięć lat pojawiały się w dziale sportowym Dziennika Zachodniego, a także przez kilka lat także w portalu internetowym ESKA Info.

Zdjęcia robiłam już jako dziewczynka. Miłość do miasta mam w genach – mama wychowała się w domu jednorodzinnym w mieście, a ojciec w kamienicy przy dworcu kolejowym. Dla mnie miasto to najlepsze miejsce do życia mówi Klaudia Pluta.

Wystawa jest zbiorem zdjęć z jedenastu lat spędzonych autorki w Sosnowcu. Większa część fotografii powstała na potrzeby pierwszej autorskiej wystawy fotograficznej „Sosnowiec – moje nowe miasto”, która odbyła się w 2012 roku w KANIE w Sosnowcu. Reszta zdjęć powstała w ciągu kolejnych 10 lat.