W Sosnowcu budowane jest nowe rondo. Inwestycja kosztuje niemal 6 mln złotych. Uwaga, są ważne zmiany w organizacji ruchu

Trwają prace związane z budową nowego ronda u zbiegu ulic Hubala-Dobrzańskiego oraz Zapolskiej. W związku z tym, że inwestycja jest realizowana niedaleko Centrum Zdrowia Dziecka i Rodziny im. Jana Pawła II, na ulicy Kraszewskiego wprowadzona została nowa organizacja ruchu.

W Sosnowcu budowane jest nowe rondo

Budowa nowego ronda u zbiegu ulic Hubala-Dobrzańskiego oraz Zapolskiej rozpoczęła się w zeszłym tygodniu.

– Newralgiczne skrzyżowanie niedaleko Centrum Pediatrii zostanie zastąpione pełnowymiarowym rondem. Roboty rozpoczną się od prac ziemnych, które spowodują zwężenie ulicy Hubala-Dobrzańskiego do jednego pasa i wprowadzenie ruchu wahadłowego, który będzie regulowany przez sygnalizację świetlną – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W związku z tym, że – z powodu prac – zamknięte zostało skrzyżowanie ulic Hubala-Dobrzańskiego i Zapolskiej, to dojazd do Centrum Zdrowia Dziecka i Rodziny im. Jana Pawła II poprowadzony został objazdami. Co istotne, od 23 listopada na ulicy Kraszewskiego wprowadzona została nowa organizacja ruchu – pojawiły się znaki z zakazem parkowania. Chodzi o bezproblemowy przejazd ulicą ambulansów jadących właśnie do Centrum Pediatrii.

– Prosimy kierowców o przestrzeganie znaków i nieparkowanie samochodów na ul. Kraszewskiego. Pamiętajmy, że każda sekunda może mieć znaczenie w ratowaniu życia dzieci! – podkreślają w sosnowieckim magistracie.

Dodajmy, że prace związane z budową ronda związane są także ze zmianą lokalizacji przystanku autobusowo-tramwajowego. Nowy wspólny znajdować się będzie między ulicą Gacka i stadionem. Przy przystanku powstanie przejście, „uporządkowane” zostaną ponadto miejsca postojowe przy dawnym domu kultury i kinie (dziś jest tam szkoła językowa) przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego.

Inwestycja, która kosztuje 5,8 mln złotych, powinna się zakończyć w czerwcu 2024 roku.

Na stadionie w Sosnowcu pojawi się nowa murawa

Może Cię zainteresować:

Rozpoczęła się wymiana murawy na nowym stadionie w Sosnowcu. Nowa trawa przyjedzie z Węgier, a jakość nawierzchni ma się poprawić

Autor: Redakcja

24/11/2023

Egzotarium sosnowiec 36

Może Cię zainteresować:

Po egzotykę nie do Dubaju czy Tajlandii, ale do Sosnowca. Otwarcie Egzotarium już 2 grudnia. Zobaczcie zdjęcia tego miejsca!

Autor: Katarzyna Pachelska

25/11/2023