Rozpoczęła się wymiana murawy na nowym stadionie w Sosnowcu. Nowa trawa przyjedzie z Węgier, a jakość nawierzchni ma się poprawić

Na stadionie piłkarskim ArcelorMittal Parku trwa wymiana murawy. Nowa trawa przyjedzie do Sosnowca z plantacji pod Budapesztem.

Na stadionie ArcelorMittal Park piłkarskim trwa wymiana murawy, która jest związana z poprawą jakości nawierzchni boiska.

W ramach ugodowego porozumienia wykonawca pielęgnacji murawy przeprowadzi szereg prac – informuje ArcelorMittal Park – ZPS Sosnowiec. Chodzi o wycięcie dotychczasowej nawierzchni, wywiezienie i utylizację starej trawy, profilowanie podłoża, ułożenie nowej nawierzchni, a także finalne przygotowanie boiska do rozgrywania meczów.

Dzięki wymianie murawy jakość nawierzchni, na której rozgrywane są między innymi mecze Ligi Europy, ma znacznie się poprawić. Piotr Obidziński, prezes Rakowa Częstochowa, którego piłkarze grają w Sosnowcu w europejskich rozgrywkach, podziękował sosnowiczanom za „profesjonalne rozwiązanie problemu na każdym szczeblu”.

– Jestem pewien, że takie podejście przyczyni się do dalszej budowy pozytywnego wizerunku dla Sosnowca w Polsce i Europie, a nas utwierdza w przekonaniu, że wspólnie działamy dla umacniania polskiej piłki nożnej w obszarach sportu i infrastruktury – powiedział Obidziński, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

Dodajmy, że nowa murawa zostanie przywieziona z Węgier – z plantacji pod Budapesztem. Z tej samej plantacji korzystano między innymi na Stadionie Śląskim. Nowa murawa ma być gotowa na grudniowe mecze w Sosnowcu, począwszy od pojedynku naszej żeńskiej reprezentacji z Gracją w Lidze Narodów.

Grudniowe mecze na stadionie ArcelorMittal Parku:

  • 5 grudnia: Polska – Grecja (Liga Narodów Kobiet),
  • 8 grudnia: Zagłębie Sosnowiec – Motor Lublin (Fortuna 1. Liga),
  • 14 grudnia: Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo (Liga Europy),
  • 19 grudnia: Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów (Fortuna 1. Liga).
Stadion w ArcelorMittal Park

Może Cię zainteresować:

Liga Mistrzów w Sosnowcu? Trzyletnia umowa z Rakowem Częstochowa podpisana. „Liczę, że będzie tu nasza nowa twierdza”

Autor: Grzegorz Lisiecki

03/07/2023

Umowa ze sponsorem tytularnym podpisana

Może Cię zainteresować:

Do budżetu Zagłębiowskiego Parku Sportowego, dzięki podpisanej umowie, spływać będzie 1,5 mln zł

Autor: Paulina Gałbas

29/07/2022