Do budżetu Zagłębiowskiego Parku Sportowego, dzięki podpisanej umowie, spływać będzie 1,5 mln zł

Dziś (29 lipca) oficjalnie podpisano umowę z tytularnym sponsorem Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu - ArcelorMittal Poland.

UM Sosnowiec
Umowa ze sponsorem tytularnym podpisana

Sponsorem tytularnym Zagłębiowskiego Parku Sportowego 4 lipca został polski oddział wiodącej firmy hutniczej na świecie ArcelorMittal Poland, a dziś 29 lipca oficjalnie podpisano umowę.

Podpisanie umowy ze sponsorem tytularnym to wielkie wydarzenie. Tym bardziej, że obiekty jeszcze oficjalnie nie zostały oddane do użytku. Jednak już teraz robią ogromne wrażenie. – Oficjalną nazwę obiektów poznamy w najbliższych miesiącach. Oczywiście są już pewne propozycje i będziemy o nich rozmawiać – wyjaśniała Karina Skowronek, prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Już niedługo będzie otwarty

Zagłębiowski Park Sportowy to nowoczesny multidyscyplinarny kompleks sportowy w centrum Zagłębia, nieopodal Górki Środulskiej w Sosnowcu. Jest największym tego typu obiektem w Polsce. Na jednym obszarze 15 hektarów znajduje się: stadion piłkarski (o pojemności 11 600 miejsc), stadion zimowy (2 545 miejsc) i hala sportowa (3 502 miejsc).

Budowa sosnowieckiego obiektu rozpoczęła się wiosną 2019 roku i już niedługo będzie cieszyć mieszkańców miasta, jak i całego kraju. Poza sportowymi obiektami, do dyspozycji gości będą restauracje, punkty gastronomiczne, punkty sprzedaży, muzeum sportu i wiele innych atrakcji.

Wcześniej wiele zainwestowaliśmy w obiekty kulturalne teraz czas na sport, rozrywkę i duże imprezy plenerowe. Zainteresowanie jednej z najważniejszych i działających od lat w Sosnowcu i w całej Polsce firmy ArcelorMittal Poland pokazuje, że to udana inwestycja. Cieszę się, że firma ArcelorMittal Poland chce pokazać, że jest tutaj nie tylko po to by produkować, dawać pracę, ale także po to by dawać swoim pracownikom, mieszkańcom Zagłębia Dąbrowskiego możliwość korzystania z takich obiektów, możliwość rozrywki w doskonałych warunkach. To ważny dla nas dzień, ciszę się, że tak wielki koncern jest z nami – mówił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zasilanie budżetu

Mianowanie firmy ArcelorMittal Poland sponsorem tytularnym oznacza, że przez 5 lat co roku budżet Zagłębiowskiego Parku Sportowego będzie zasilany kwotą 1,5 mln zł.

Jak widzicie na wszystkich obiektach stali jest bardzo dużo. Dla naszej firmy priorytetem jest działanie w regionie nie tylko jako pracodawca, ale też wspieranie lokalnych inicjatyw. Związanie się z Zagłębiowskim Parkiem Sportowym wpisuje się naszą strategię i chcemy aby nasza firma była kojarzona z wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi – podkreślał Adam Preiss, dyrektor finansowy i członek zarządu ArcelorMittal Poland.