Liga Mistrzów w Sosnowcu? Trzyletnia umowa z Rakowem Częstochowa podpisana. „Liczę, że będzie tu nasza nowa twierdza”

Trzyletnią umowę z ArcelorMittal Parkiem – ZPS Sosnowiec podpisał piłkarski mistrz Polski, Raków Częstochowa. – Mamy nadzieję, że nasz stadion będzie dla Rakowa drugim domem – mówiła Karina Skowronek, prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Fot. FB/ ArcelorMittal Park - ZPS Sosnowiec
Stadion w ArcelorMittal Park

Częstochowianie wkrótce rozpoczną rywalizację w eliminacjach Ligi Mistrzów. Niewielki stadion przy ulicy Limanowskiego w Częstochowie nie spełnia norm europejskiej federacji, więc Raków otrzymał zgodę UEFA na rozegranie tylko trzech pierwszych rund eliminacji LM. Częstochowianie szukali więc obiektu, na którym mogliby walczyć o awans do grupy – w grę wchodziły stadiony w Bielsku-Białej, gdzie grali już w eliminacjach Ligi Konferencji (2021) oraz otwarty w lutym tego roku stadion w Sosnowcu. Ostatecznie zdecydowali się na Sosnowiec. Dodajmy: stadion w Częstochowie będzie modernizowany.

W poniedziałek, 3 lipca, na stadionie ArcelorMittal Parku – ZPS Sosnowiec Karina Skowronek, prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego i Piotr Obidziński, prezes Rakowa Częstochowa uroczyście podpisali 3-letnią umowę o współpracy. – W najbliższych tygodniach będziemy mogli korzystać z tego obiektu w rozgrywkach pucharowych, ale później – w razie niemożności rozgrywania ligowych spotkań u siebie z powodu zmian infrastrukturalnych – będziemy tu również rozgrywać mecze ekstraklasy – powiedział Piotr Obidziński. – Naszych kibiców chcę uspokoić: jest łatwy dojazd z Częstochowy, a do tego bardzo dobra akustyka. Liczę na to, że będzie tu nasza nowa „twierdza”, tak jak to było w przypadku stadionu na Limanowskiego.

Piłkarze Rakowa w I rundzie eliminacji LM zmierzą się 11 i 19 lipca z Florą Tallinn – jeśli wyeliminują Estończyków, to w kolejnej rundzie zagrają z Qarabağ FK (Karabach Agdam, Azerbejdżan) bądź zespołem Lincoln Red Imps (Gibraltar). Droga do rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów liczy cztery rundy. W Sosnowcu częstochowianie będą mogli zagrać już od rundy drugiej. Przypomnijmy, że piłkarski stadion ArcelorMittal Parku – ZPS Sosnowiec został otwarty w lutym 2023 roku. Jego budowa kosztowała ponad 147 milionów złotych. Trybuny mogą pomieścić 11 600 widzów.

Arcelor Mittal Park

Może Cię zainteresować:

ArcelorMittal Park: od siatkówki i koszykówki, przez piłkę nożną i gimnastykę po trzydniowy festiwal. Czas na hokej i piłkę ręczną?

Autor: Redakcja

29/06/2023

Mateusz Morawiecki w Częstochowie

Może Cię zainteresować:

Nowy program PiS w woj. śląskim: "Stadion Plus". Będą pieniądze na obiekt Rakowa Częstochowa

Autor: Patryk Osadnik

11/05/2023