W maju uruchomiony zostanie nowy oddział w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Kontrakt z NFZ jest wart ponad 1,7 mln złotych

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim uruchomiony zostanie oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Umowa ze Śląskim Oddziałem NFZ ma obowiązywać od 1 maja do 30 września 2023 – z opcją przedłużenia.

Fot. FB/ Arkadiusz Chęciński
Sosnowiecki Szpital Miejski

To kamień milowy w rozwoju naszej placówki i ogromny postęp w jakości leczenia oraz bezpieczeństwie pacjentów z Sosnowca oraz całego naszego regionu. Dzięki nowemu oddziałowi w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim będziemy mogli szybko i skutecznie wdrażać odpowiednie leczenie dla ciężko chorych pacjentów wymagających szczególnych warunków intensywnej terapii, którzy do tej pory musieli być transportowani do innych placówek – poinformował szpital.

Oddział funkcjonować będzie w pawilonie bloku operacyjnego przy ul. Zegadłowicza, który wybudowany został w 2018 roku. Nowy oddział Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego ma sześć łóżek, a pierwszych pacjentów zacznie przyjmować w maju. – Do tej pory najciężej chorzy pacjenci musieli być przewożeni do innych placówek, w których prawie zawsze brakowało miejsca, co utrudniało zapewnienie szybkiej ratującej życie, intensywnej terapii – podkreślają w sosnowieckim magistracie.

Dodajmy, że umowa szpitala ze Śląskim Oddziałem NFZ ma obowiązywać od 1 maja do 30 września 2023 roku z możliwością przedłużenia. Wartość kontraktu to nieco ponad 1,75 mln zł.

Wyremontowana pracownia endoskopii przewodu pokarmowego w WSS nr 5

Może Cię zainteresować:

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 5 zmodernizowano pracownię endoskopii układu pokarmowego. Każdego miesiąca korzysta z niej 450 pacjentów

Autor: Redakcja

14/04/2023

Nowa pracownia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 św. Barbary w Sosnowcu

Może Cię zainteresować:

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 św. Barbary w Sosnowcu powiększono pracownię bronchofiberoskopii. „Każdego roku w pracowni wykonujemy ponad 400 badań i zabiegów”

Autor: Redakcja

03/04/2023