W Dąbrowie Górniczej wystartował program „Obiad dla seniora”. Bierze w nim udział niemal 300 osób

Osoby, które odebrały karty abonamentowe do restauracji, mogą już korzystać z obiadów w ramach programu „Obiad dla seniora” – informuje dąbrowski magistrat. W programie uczestniczy już niemal 300 osób, ale zapisy jeszcze trwają.

Fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)
W Dąbrowie Górniczej ruszył program Obiad dla seniora

Program „Obiad dla seniora” skierowany jest do tych mieszkańców, którzy ukończyli 60. rok życia i spełniają odpowiednie kryteria – ich dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza 1800 złotych, bądź 2328 złotych w przypadku, gdy mieszkają samotnie. – Mamy już prawie 300 zgłoszeń do naszego pilotażowego programu „Obiad dla Seniora”. Przygotowaliśmy go z myślą o osobach starszych, w które najbardziej uderzyły rosnące ceny żywności. Seniorzy, którzy odebrali karty abonamentowe, mogą korzystać z obiadów przygotowanych dla nich w 11 dąbrowskich barach i restauracjach. Przy okazji dziękuję ich właścicielom za uczestnictwo w programie – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Dodajmy, że wciąż trwają zapisy do programu, które przyjmuje Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej – od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 13 pod numerem telefonu 668 573 952. W programie może wziąć udział 500 seniorów. Ci, którzy już się zapisali otrzymali karty abonamentowe uprawniające do skorzystania z oferty wybranych dąbrowskich barów i restauracji – jest ich jedenaście. – Posiłki będą wydawane w ramach przydzielonego uczestnikom miesięcznego abonamentu w wysokości 200 zł – informuje Urząd Miasta.

Wiata przystankowa w Gołonogu

Może Cię zainteresować:

Dąbrowa Górnicza: „ikona Gołonoga” do renowacji. Wiata, nazywana także „reliktem PRL-u”, pozostanie na swoim miejscu?

Autor: Redakcja

21/02/2023

Płatne szafki w II LO w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Płatne szafki w II LO im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie budzą kontrowersje. "Współczuję Wam uczniowie"

Autor: Martyna Urban

21/02/2023