W Dąbrowie Górniczej handlowali podróbkami znanych światowych marek. Dwoje obywateli Bułgarii stanie teraz przed sądem

Policjanci z Dąbrowy Górniczej, wspomagani przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, zatrzymali dwójkę obywateli Bułgarii – 38-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna sprzedawali podrobione perfumy oraz ubrania. Grozi im teraz więzienie.

Fot. Policja Dąbrowa Górnicza
Dąbrowscy policjanci zatrzymali dwójkę obywateli Bułgarii

Dąbrowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami KAS, zatrzymali na targowisku przy ulicy Tysiąclecia obywateli Bułgarii. 38-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna prowadzili nielegalną działalność handlową. Podczas przeszukania stoisk, policjanci znaleźli znaczne ilości podrobionych perfum oraz ubrań znanych światowych marek.

Sprzedaż takich produktów stanowi nie tylko naruszenie praw własności, ale także zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa konsumentów, ponieważ jakość i skład podrobionych perfum nie poddawana jest odpowiednim kontrolom i normom – podkreślają policjanci.

Obywateli Bułgarii przewieziono do policyjnego aresztu, a następnie przesłuchano. Kobieta i mężczyzna odpowiedzą teraz przed sądem za wprowadzanie do obrotu produktów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im kara do 2 lat więzienia.

Policjanci apelują o ostrożność podczas zakupów na targowiskach i innych miejscach handlowych. – Zachęcamy do kupowania produktów jedynie z zaufanych źródeł i od sprawdzonych dostawców – dodają w komendzie.

W mieszkaniu 43-latki znajdowały się narkotyki

Może Cię zainteresować:

Będzin. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 43-latkę. W jej mieszkaniu była amfetamina

Autor: Redakcja

02/11/2023

72-latek trafił do aresztu na trzy miesiące

Może Cię zainteresować:

72-latek z Wojkowic skatował swojego psa. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi mu teraz do pięciu lat więzienia

Autor: Redakcja

03/11/2023

Będzińscy policjanci zatrzymali agresywnego 18-latka

Może Cię zainteresować:

Będzin. Pobił 68-latka i ukradł mu telefon. Agresywny 18-latek został zatrzymany już po kilku godzinach i trafił do aresztu

Autor: Redakcja

30/10/2023