Będzin. Pobił 68-latka i ukradł mu telefon. Agresywny 18-latek został zatrzymany już po kilku godzinach i trafił do aresztu

Policjanci z Będzina zatrzymali 18-latka, podejrzanego o napad na 68-letniego mieszkańca miasta. Napastnik pobił mężczyznę i ukradł mu telefon. Wobec 18-latka – na wniosek śledczych i prokuratury – sąd zastosował tymczasowy areszt.

Fot. Policja Będzin
Będzińscy policjanci zatrzymali agresywnego 18-latka

Zgłoszenie o ataku na 68-latka otrzymali policjanci z „patrolówki”, którzy własnie rozpoczynali popołudniową zmianę. Ze zgłoszenia wynikało, że do ataku doszło na osiedlu Syberka. Na miejscu ustalili, że 68-latek, który szedł chodnikiem na ulicy Skalskiego, podczas mijania trzech młodych mężczyzn, został przez jednego z nich zaatakowany. Napastnik najpierw uderzył w głowę, a następnie kopał leżącego na chodniku mężczyznę. Na koniec ukradł pobitemu telefon komórkowy i uciekł.

Po kilku godzinach przy ulicy Piłsudskiego w Będzinie, patrolowcy schwytali 18-latka, a następnie w jego miejscu zamieszkania znaleźli skradziony telefon. Stróże prawa zatrzymali agresora i przewieźli go do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty – informuje będzińska komenda. Wobec agresywnego 18-latka, na wniosek śledczych i prokuratury – Sąd Rejonowy w Będzinie zastosował trzymiesięczny areszt. Zatrzymanemu grozi teraz kara więzienia nawet do 12 lat.

Nielegalne papierosy w Dąbrowie Górniczej

Może Cię zainteresować:

Wspólna akcja policji z Zagłębia i Krakowa. Przejęto blisko 9 mln lewych fajek

Autor: Redakcja

29/10/2023

Poszukiwanego 37-latka zatrzymali policjanci z Dąbrowy Górniczej

Może Cię zainteresować:

Był poszukiwany listem gończym za narkotykowe przestępstwa, ukrywał się od piętnastu lat. Został w końcu zatrzymany w Sosnowcu

Autor: Redakcja

26/10/2023