Wspólna akcja policji z Zagłębia i Krakowa. Przejęto blisko 9 mln lewych fajek

Blisko 9 milionów nielegalnych papierosów przejęli policjanci w garażach na terenie Dąbrowy Górniczej. Gdyby trafiły do obrotu skarb państwa byłby stratny z tytułu utraconych podatków na prawie 11 mln zł.

Akcję przeprowadzili wspólnie funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Z ich wcześniejszych ustaleń wynikało, że do garaży na terenie jednej z dzielnic przemysłowych w Dąbrowie Górniczej, trafiały hurtowe ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Ustalenia te były trafne. Kiedy bowiem policjanci zajrzeli do trzech wytypowanych garaży i dostawczego mercedesa sprintera okazało się, że w w sumie znajduje się tam blisko 9 mln papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Lewe fajki miały znaleźć odbiorców w całej Polsce. Gdyby do tego doszło, to skarb państwa – tytułem utraconego podatku akcyzowego oraz VAT – byłby stratny na blisko 11 mln zł. Poza papierosami kryminalni znaleźli w samochodzie także ponad 60 tys. zł w gotówce.

Policjanci, prowadząc postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej ustalili właścicieli zabezpieczonych papierosów. Okazali się nimi mieszkańcy województwa śląskiego. Odpowiedzą teraz za posiadanie i transport wyrobów akcyzowych.

Policja

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: włamywał się w masce i kapeluszu, ale nie udało mu się ukryć swojej tożsamości. Odpowie też za posiadanie narkotyków

Autor: Redakcja

27/10/2023

Poszukiwanego 37-latka zatrzymali policjanci z Dąbrowy Górniczej

Może Cię zainteresować:

Był poszukiwany listem gończym za narkotykowe przestępstwa, ukrywał się od piętnastu lat. Został w końcu zatrzymany w Sosnowcu

Autor: Redakcja

26/10/2023