W Czeladzi zostanie wybudowana nowa droga: miasto dostało dofinansowanie. „Projekt na budowę I etapu obwodnicy Rojce uzyskał wysoką ocenę”

W Czeladzi powstanie nowa droga, która będzie alternatywnym połączeniem ulic Grodzieckiej i Będzińskiej. Na jej wybudowanie miasto otrzymało 2 miliony złotych z Krajowego Funduszu Drogowego – to połowa wartości inwestycji.

Przebieg pierwszej części przyszłej obwodnicy w Czeladzi jpg

Projekt na budowę I etapu obwodnicy „Rojce”, bo tak roboczo nazwaliśmy nową drogę, uzyskał bardzo wysoką ocenę i otrzymał z Funduszu Drogowego dofinansowanie w kwocie ponad 2 mln zł, to jest 50 proc. wartości inwestycji – informuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Jak wyjaśnia, nowa droga stworzy alternatywny dojazd do ulicy Będzińskiej, ale nie tylko. Ma też bowiem ułatwić dojazd do miejskich terenów budowlano-mieszkaniowych, które znajdują się obok powstającego już osiedla przy ul. Będzińskiej.

Wjazd na „obwodnicę” od strony Będzina będzie możliwy przez skrzyżowanie od ul. Północnej (za MLP) natomiast wyjazd – przy wiadukcie na ul. Grodzieckiej.

I etap budowy obwodnicy na który pozyskaliśmy środki, prowadził będzie od ul. Grodzieckiej a kończył się na zapleczu terenów MLP i realizowany będzie w przyszłym roku – zapowiada burmistrz.

Dawny budynek straży pożarnej przy u. Dehnelów w Czeladzi zostanie wyremontowany

Może Cię zainteresować:

Czeladź: dawny budynek straży pożarnej do remontu. Burmistrz już zaprasza na... kawę i ciastko. „Zleciliśmy przygotowanie projektu rewitalizacji”

Autor: Redakcja

19/10/2023

Kopalnia Kultury będzie rozbudowana

Może Cię zainteresować:

Kopalnia Kultury w Czeladzi zostanie rozbudowana za prawie 6 milionów złotych. „Wkrótce ogłaszamy przetarg”

Autor: Redakcja

18/10/2023