Czeladź: dawny budynek straży pożarnej do remontu. Burmistrz już zaprasza na... kawę i ciastko. „Zleciliśmy przygotowanie projektu rewitalizacji”

Ponad stuletni, dawny budynek straży pożarnej przy kopalni „Saturn”, znajdujący się przy ulicy Dehnelów w Czeladzi zostanie wyremontowany. – Kolejny pokopalniany obiekt zamienimy w piękną architektoniczną perełkę – zapowiada Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Zabytkowy budynek przy ulicy Dehnelów został przejęty przez miasto wiosną tego roku. Znajduje się niedaleko innych dawnych obiektów kopalni „Saturn”, między innymi odnowionej cechowni. Miasto ma już pieniądze na remont budynku.

Pozyskaliśmy z Funduszu Inwestycji Strategicznych prawie 2 mln zł na remont budynku straży pożarnej, byłej kopalni Saturn przy ul. Dehnelów – poinformował Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. – Tak więc jest już pewne, że kolejny pokopalniany obiekt zamienimy w piękną architektoniczną perełkę, zdobiącą nasze miasto. Przypomnę, że kilka miesięcy temu kupiliśmy ten niszczejący obiekt dla miasta wraz z przyległym terenem.

Wiadomo już, że obiekt, po remoncie, zostanie włączony w pobliski kompleks muzealny. W budynku znaleźć się mają mała kawiarenka, a także sklep z miejskimi i muzealnym pamiątkami.

Już zleciliśmy przygotowanie projektu rewitalizacji tego zabytkowego budynku, a na wiosnę przyszłego roku ruszamy z remontem. Tak wiec nie tylko wzbogacimy się o kolejny zdobiący miasto obiekt, ale przy okazji spełnimy oczekiwania mieszkańców, którzy często narzekają, że w Czeladzi brak klimatycznych kawiarenek. No to najdalej za rok, zapraszam do pięknie odrestaurowanego budynku na... strażacką kawę i dobre ciastko – zaznacza burmistrz.

Kopalnia Kultury będzie rozbudowana

Może Cię zainteresować:

Kopalnia Kultury w Czeladzi zostanie rozbudowana za prawie 6 milionów złotych. „Wkrótce ogłaszamy przetarg”

Autor: Redakcja

18/10/2023

Inwestycja SIM Zagłębie w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Mieszkania społeczne w Czeladzi: spółka SIM Zagłębie podpisała umowę z wykonawcą. „To efekt kilkumiesięcznej pracy i realna przepustka do rozpoczęcia działań w terenie”

Autor: Redakcja

12/10/2023