Kopalnia Kultury w Czeladzi zostanie rozbudowana za prawie 6 milionów złotych. „Wkrótce ogłaszamy przetarg”

W wkrótce ogłaszamy przetarg na rozbudowę Kopalni Kultury – zapowiada Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. Przy obiekcie ma powstać między innymi kawiarenka.

Przypomnijmy, że Kopalnia Kultury została oficjalnie otwarta w styczniu 2017 roku, w miejscu dawnego klubu Traffic, gdzie była scena i działał kryty skatepark. Modernizacja obiektu kosztowała 4,5 mln złotych, zaś jego nazwa nawiązuje do historii tej części miasta, będącej w przeszłości górniczą osadą. Zarządzana przez Miejską Bibliotekę Publiczną instytucja wyposażona jest między innym w trzy sale prób, salę widowiskową, trzy sale taneczne, salę plastyczną, a także salę pod studio nagrań.

„Kopalnia”, która pełni funkcję miejskiego centrum kultury i rozrywki, okazała się udaną inwestycją – i to na tyle, że dziś okazuje się po prostu za ciasna. Stąd decyzja – podjęta już wcześniej – o jej rozbudowie. – Od jakiegoś czasu zapowiadaliśmy tę inwestycję, bo imprezy, przedstawienia teatralne, czy filmy w Kopalni Kultury, cieszą się dużym powodzeniem a przecież taniec, muzykę i śpiew ćwiczy tam kilkaset dzieci i obiekt stał się już... za ciasny – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Wiadomo już, że od strony ulicy Trznadla miałyby powstać szatnie oraz większy hol. W planach jest ponadto winda dla osób z niepełnosprawnościami. Obiekt stanie się bardziej przestronny i funkcjonalny. Natomiast od strony placu Viannaya znajdzie się kawiarenka Kopalni Kultury. – Projekt od dawna mamy gotowy, pieniądze na jego realizację a jest to prawie 6 mln zł, pozyskaliśmy z rządowego programu inwestycji strategicznych, więc czas na jego realizację – podkreśla burmistrz.

Inwestycja SIM Zagłębie w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Mieszkania społeczne w Czeladzi: spółka SIM Zagłębie podpisała umowę z wykonawcą. „To efekt kilkumiesięcznej pracy i realna przepustka do rozpoczęcia działań w terenie”

Autor: Redakcja

12/10/2023

Czeladź cechownia

Może Cię zainteresować:

Industriada w Czeladzi: czas na uroczyste otwarcie wyremontowanej Cechowni kopalni „Saturn”. Co w programie?

Autor: Grzegorz Lisiecki

14/06/2023