W Czeladzi, przy Sądzie Rejonowym, będzie działał Wydział Ksiąg Wieczystych. „Już wkrótce czeladzianie nie będą musieli jeździć po wyciąg z Ksiąg Wieczystych do Będzina”

Przy Sądzie Rejonowym w Czeladzi będzie działał Wydział Ksiąg Wieczystych. Wydział zajmie stare spółdzielcze garaże przy ulicy Kombatantów. – Już wkrótce czeladzianie nie będą musieli jeździć po wyciąg z Ksiąg Wieczystych do Będzina, załatwią to na miejscu w Czeladzi – zapowiada Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Przypomnijmy, że 2 października 2023 roku został w Czeladzi oficjalnie otwarty Sąd Rejonowy, który swoją siedzibą na w dawnym budynku administracji Czeladzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Kombatantów. Decyzja o utworzeniu sądu w Czeladzi zapadła rok wcześniej. Początkowo Sąd Rejonowy miał rozpocząć działalność 30 czerwca, ostatecznie jednak termin został przesunięty na początek października 2023 r. Zamiast budowy nowego obiektu zdecydowano się wyremontować dawny budynek zarządu Czeladzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej znajdujący się przy ulicy Kombatantów.

Obiekt CzSM wydzierżawiła na dziesięć lat, a po tym czasie wyremontowane budynki – przyległe warsztaty zostały zamienione w sale rozpraw, mają wrócić do spółdzielni. O ile ministerstwo nie będzie chciało ich kupić. Inną opcją jest budowa nowego budynku.

Teraz trwają prace, które mają zamienić dawne spółdzielcze garaże przy ulicy Kombatantów w budynki, z których korzystać będzie Wydział Ksiąg Wieczystych. – Mamy już w Czeladzi Sąd Rejonowy, będziemy mieli też Wydział Ksiąg Wieczystych. Podobnie jak wcześniej zrujnowane spółdzielcze warsztaty szybko przekształcały się w nowoczesny budynek sądowy, tak teraz stare spółdzielcze garaże przy Kombatantów, równie szybko przeistaczają się w nowoczesne budynki administracyjne. To w nich, tuż koło budynku sadu, utworzony będzie Wydział Ksiąg Wieczystych. Już wkrótce czeladzianie nie będą musieli jeździć po wyciąg z Ksiąg Wieczystych do Będzina, załatwią to na miejscu w Czeladzi – podkreśla Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Sąd Rejonowy w Czeladzi został oficjalnie otwarty

Może Cię zainteresować:

Sąd Rejonowy w Czeladzi został oficjalnie otwarty. „Po 62 latach przerwy znów mamy »swój« sąd”

Autor: Redakcja

03/10/2023

Sąd Rejonowy w Czeladzi

Może Cię zainteresować:

Sąd Rejonowy w Czeladzi jest już prawie gotowy, trwają ostatnie prace. Wkrótce oficjalne otwarcie. „Niemożliwe stało się możliwe”

Autor: Redakcja

20/09/2023

Ministerstwo Sprawiedliwości

Może Cię zainteresować:

Ministerstwo Sprawiedliwości przesuwa inaugurację Sądu Rejonowego w Czeladzi

Autor: Michał Wroński

09/06/2023