W ciągu niemal czterech lat 49-letnia księgowa wyprowadziła około 2 mln złotych z firmy działającej na terenie powiatu będzińskiego. Sprawa jest rozwojowa

Policjanci z Będzina zabezpieczyli mienie o wartości niemal 2 milionów złotych i zatrzymali 49-letnią mieszkankę Dąbrowy Górniczej. Kobieta miała wyprowadzić ze spółki działającej na terenie powiatu będzińskiego co najmniej 2 miliony złotych. Wciąż trwa ustalanie dokładnej kwoty, straty firmy mogą okazać się jeszcze większe, a policjanci określają sprawę jako rozwojową.

Zdj. ilustracyjne
Policja

Jak informuje będzińska komenda, już na początku września policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zajęli się sprawą oszustwa na wielką skalę, zaś sprawa dotyczyła jednej ze spółek działających na terenie powiatu.

Szkoda wyrządzona na rzecz pokrzywdzonej firmy w chwili wszczęcia śledztwa wynosiła blisko 2 miliony złotych, jednak cały czas wzrasta, gdyż trwają dokładne ustalenia strat. Mundurowi ustalili, iż procederem przestępczym trudniła się od ponad 3,5 roku księgowa, która wyprowadziła z konta zarządzanej spółki na różne rachunki ogromne pieniądze. Kobieta posługiwała się między innymi podrobionymi fakturami, a także zmieniała zapisy danych informatycznych, co umożliwiało wypłaty środków na rachunki bankowe, które nie należały do pokrzywdzonej spółki – wyjaśniają policjanci.

Policjanci w mieszkaniu 49-latki zabezpieczyli materiał dowodowy, a następnie zatrzymali kobietę, której postawiono zarzut oszustwa związany z mieniem znacznej wartości. 49-latka została objęta policyjnym dozorem. Zabezpieczono mienie o wartości przekraczającej 2 miliony złotych, które – jak podkreślają policjanci – mogło zostać kupione ze środków pochodzących z przestępstwa. Kobiecie grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali 34-latka

Może Cię zainteresować:

Chciał ukraść dzienny utarg, powstrzymali go pracownicy sklepu. Jak się okazało, 34-latek był już poszukiwany

Autor: Redakcja

23/10/2023

54-letnia kobieta usłyszała prawie 7400 zarzutów

Może Cię zainteresować:

Postępowanie w sprawie wyłudzenia dotacji przez jedną ze szkół policealnych w Sosnowcu zakończone. Niemal 7400 zarzutów dla 54-letniej kobiety

Autor: Redakcja

20/10/2023