Chciał ukraść dzienny utarg, powstrzymali go pracownicy sklepu. Jak się okazało, 34-latek był już poszukiwany

Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Będzina, który chciał ukraść kasetkę z pieniędzmi w jednym ze sklepów. Jak się okazało, mężczyzna był już poszukiwany.

Fot. Policja Będzin
Policjanci zatrzymali 34-latka

Do zdarzenia doszło w Będzinie, w jednym ze sklepów przy ul. Gzichowskiej. – Do policjantów z katowickich oddziałów prewencji, pełniących służbę patrolową podszedł mężczyzna i poinformował ich o awanturze w sklepie, który znajdował się niedaleko. Stróże prawa na miejscu ustalili, że 34-letni mężczyzna chciał wykorzystać chwilową nieuwagę pracowników sklepu, wszedł za ladę i próbował ukraść kasetkę z pieniędzmi – informuje będzińska komenda.

Dodajmy, że w kasetce znajdował się dzienny utarg – ponad tysiąc złotych. Do kradzieży nie doszło dzięki zdecydowanej reakcji pracowników sklepu, którzy ujęli 34-latka. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, szybko okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Będzinie.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie będzinianin usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. W związku z tym, że działał w warunkach recydywy, grozi mu wyższy wymiar kary. 34-latek został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi osiem miesięcy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policja

Może Cię zainteresować:

Kierowca był tak pijany, że zjechał na chodnik i uderzył w znak drogowy. Mimo to kontynuował jazdę. Zatrzymała go policjantka po służbie

Autor: Redakcja

17/10/2023

54-letnia kobieta usłyszała prawie 7400 zarzutów

Może Cię zainteresować:

Postępowanie w sprawie wyłudzenia dotacji przez jedną ze szkół policealnych w Sosnowcu zakończone. Niemal 7400 zarzutów dla 54-letniej kobiety

Autor: Redakcja

20/10/2023