Postępowanie w sprawie wyłudzenia dotacji przez jedną ze szkół policealnych w Sosnowcu zakończone. Niemal 7400 zarzutów dla 54-letniej kobiety

Sosnowieccy policjanci zakończyli postępowanie dotyczące wyłudzenia dotacji przez jedną ze szkół policealnych działających w mieście. 54-letnia kobieta usłyszała niemal... 7400 zarzutów.

Fot. Policja Sosnowiec
54-letnia kobieta usłyszała prawie 7400 zarzutów

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli trwające ponad półtora roku postępowanie dotyczące oszustw związanych z uzyskiwaniem wsparcia finansowego z gminy. Akt oskarżenia liczy blisko 2600 stron!

Jedna ze szkół policealnych działających na terenie naszego miasta, od stycznia 2017 roku do grudnia 2020 roku zwracała się o wsparcie finansowe w związku z prowadzoną działalnością. W celu jego uzyskania, przedstawiała niezgodne ze stanem faktycznym dokumenty. W efekcie tego procederu, szkoła otrzymała blisko 4,5 miliona złotych – wyjaśnia sosnowiecka komenda.

Sosnowieccy policjanci przesłuchali niemal 800 świadków. Jak ustalili, za oszustwami stała 54-letnia mieszkanka Katowic. Kobieta usłyszała już prawie 7400 zarzutów.

Policja

Może Cię zainteresować:

Ukradł towar ze sklepowych półek, zaatakował pracującą w sklepie kobietę, ale uciec nie zdążył, bo do akcji wkroczyli policjanci

Autor: Redakcja

18/10/2023

Akta

Może Cię zainteresować:

Pseudokibice "znanego klubu z Zagłębia Dąbrowskiego" odpowiedzą za handel narkotykami

Autor: Redakcja

13/10/2023