Ukradł towar ze sklepowych półek, zaatakował pracującą w sklepie kobietę, ale uciec nie zdążył, bo do akcji wkroczyli policjanci

20-latek ukradł towar ze sklepowych półek, potem zaatakował pracującą w sklepie kobietę, która usiłowała go zatrzymać, ale uciec już nie zdążył – interweniowali będący w pobliżu dwaj sosnowieccy policjanci. 20-latek został obezwładniony i trafił do aresztu.

Policja

Do sytuacji doszło w jednym ze sklepów przy ulicy 1 Maja w Sosnowcu. Jeden z klientów, 20-latek, postanowił nie płacić przy kasie i produkty z półki schował do plecaka.

Po dokonanej kradzieży próbował uciec, czemu zapobiec chciała pracownica ochrony. Wtedy też, przed sklepem doszło pomiędzy nimi do szarpaniny i ataku na kobietę – informuje sosnowiecka komenda.

Jak się jednak okazało, niedaleko byli dwaj sosnowieccy wywiadowcy, którzy ruszyli na pomoc 37-letniej pracownicy sklepu. Szybko obezwładnili agresywnego 20-latka, po czym sprawdzili – w jego plecaku rzeczywiście znajdowały się skradzione rzeczy. Były to główne produkty spożywcze. Na szczęście 37-letniej kobiecie, która chciała zatrzymać mężczyznę, nic się nie stało.

20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnienie kradzieży rozbójniczej grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat – podkreślają w komendzie.

Policja

Może Cię zainteresować:

Kierowca był tak pijany, że zjechał na chodnik i uderzył w znak drogowy. Mimo to kontynuował jazdę. Zatrzymała go policjantka po służbie

Autor: Redakcja

17/10/2023

Akta

Może Cię zainteresować:

Pseudokibice "znanego klubu z Zagłębia Dąbrowskiego" odpowiedzą za handel narkotykami

Autor: Redakcja

13/10/2023